07. 03. 2021

Ohlasy zápasu A1/3/21 Opava - Nymburk

V sobotu dosáhli naši basketbalisté nejlepšího letošního výsledku proti Nymburku. I tak to byla porážka o propastných 25 bodů, alespoň jsme se ale vyhnuli potupné stovce a ve hře týmu se daly najít i pozitivní věci.

Po nadějném úvodu a vedení 18:12 a 21:16 se nymburská mašina rozjela a po první půli to bylo o dvacet. Třetí čtvrtku sice naši vyhráli 22:15, ale závěr patřil opět hostům. Ti mohli být po závěru spokojeni.

"Jsem rád za vítězství. Odehráli jsme velmi dobrou první polovinu utkání. Zejména druhá čtvrtina byla z naší strany excelentní. Ve druhé půli jsme zpomalili, ale to je z mnoha důvodů pochopitelné. Jsem  šťastný, že se po zranění vrátil do hry Petr Šafarčík, protože ho budeme potřebovat" vyjádřil se po zápase Oren Amiel.

A Jakub Tůma, autor 14 bodů, ho doplnil: "Do Opavy jezdíme vždy plně koncentrovaní, protože známe její sílu. Dnes o vítězství rozhodl nástup do hry Retina Obasohana a Jerricka Hardinga ve druhé čtvrtině. Přinesli na hřiště úžasnou energii, na kterou Opava nedokázala reagovat a zápas byl rozhodnut do konce první poloviny."

"Dnes to bylo z naší strany nejlepší utkání proti Nymburku v této sezoně, nicméně hrozivé číslo devatenácti ztrát nás limitovalo v dosažení lepšího výsledku. Chyběl nám zraněný Petr Bohačík. Jan Švandrlík týden netrénoval, dnes nastoupil s naraženým lýtkovým svalem se sebezapřením. Všechna utkání v A1 budou těžká a my se musíme soustředit na další soupeře a vzít si z dnešního zápasu pozitiva, která tam určitě byla," rozebral krátce souboj s mistrem Petr Czudek.

"Začátek byl dobrý. Oběma týmům šla střelba a to se promítlo do výsledku. Pak nás začaly trápit ztráty, bylo jich moc. Po přestávce se nám podařilo stáhnout na třináct bodů. Bohužel vstup do čtvrté čtvrtiny nám nevyšel. Ztráceli jsme balóny, soupeř chodil sám na koš. Pochválit musím Kubu Slavíka. Dal do hry hodně energie. Dobře skákal, byla se radost na něj dívat. Za mě velké pozitivum. Naopak vůbec se nevedlo rozehrávačům. Měli ztráty, navíc vůbec jim to nepadalo," přidal své postřehy Kryštof Vlček.

Nejlepší opavský hráč soboty Jakub Slavík dodal: "Dnes jsme si konečně v této sezoně dokázali, že se proti Nymburku dá hrát. Zlepšili jsme obranu, ale zase jsme hořeli na útočném doskoku. Škoda, že jsme druhou a čtvrtou čtvrtinu neodehráli tak, jako první a třetí. Je to škoda, měli jsme dnes našlápnuto na ještě lepší výsledek, ale nezbývá, než Nymburku pogratulovat k vítězství."

Kuba Slavík byl s 17 body, 9 doskoky a dvěma asistencemi nejen nejlepší hráč Opavy, ale s koeficientem 25 také nejužitečnějším hráčem zápasu. Do svého nuceného odchodu po technické a pak nesportovní chybě byl výborný Martin Gniadek, který za 19 minut nastřílel 14 bodů (dvojky 5/4, trojky 1/1). Jakub Šiřina dosáhl na 7 bodů a 10 asistencí, ale jde za ním takřka polovina opavských ztrát, kterých bylo 19 oproti 8 nymburským (zisky 4 - 15).

Jak už řekl Petr Czudek, je třeba si vzít ze souboje s Nymburkem pozitivní věci a soustředit se na další zápas. Tím bude důležitý souboj o druhé místo v tabulce skupiny A1, který odehrají naši kluci ve středu v Kolíně.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.