10. 02. 2022

Ohlasy zápasu A1/3/22 Opava - Kolín

I s úroky vrátila Opava Kolínu domácí lednovou porážku

Naši už s Petrem Czudkem, ale stále bez Radima Klečky zahájili zápas přesnou trojkopalbou a náskok narůstal ve všech čtvrtinách až na konečných 45 bodů, když v té poslední převážil na obou stranách útok nad obranou.

"Opava nám dnes vrátila minulou prohru i s úroky. Byla ve všem lepší. Nemusíme se trefovat, ale musíme bojovat a to jsem dnes postrádal," konstatoval po utkání kolínský trenér Miroslav Sodoma.

Adam Číž začal ironicky: "Dnes jsme Opavu k ničemu nepustili, výborně jsme bránili a doskakovali a v útoku jsme vše trefovali.  Pokud budeme hrát jako dnes, tak musíme přemýšlet o předkole play-off a to by bylo hodně špatné. V poslední době hrajeme bez jiskry a to je škoda."

Petr Czudek mohl být spokojen: "Dnes se mi utkání hodnotí lehce. Nastoupili jsme s ohromnou energií a již v první čtvrtině jsme dominovali. Všech deset hráčů, které jsem měl dnes k dispozici, odvedlo skvělou práci. Naše dominance byla zejména na doskocích. Kolín nám to trochu usnadnil, bylo vidět, že jeho motor Adam Číž nastoupil po zranění a nemohl odehrát obvyklou porci minut. Do konce A1 je ještě spousta utkání a jedno těžší než druhé."

"Dnes jsme utkání rozhodli hned v úvodu. Nastoupili jsme s cílem vrátit Kolínu lednovou prohru ze závěru základní části a to se nám povedlo. Dnes se nám dařilo téměř vše a v takovém případě není těžké zvítězit. Snad nám to vydrží dlouho," doplnil trenéra Filip Zbránek.

Opava předčila Kolín prakticky ve všech ukazatelích, nejmarkantněji to bylo na doskoku (52 - 22). Ale i střelba (dvojky 40/25 - 34/17, trojky 35/15 - 28/10, šestky 23/20 - 12/6) či body laviček 46 - 30 hrály v náš propěch. Převaha na doskoku vyústila i v drtivou převahu bodů z druhých šancí (22 - 3). Ostatně koeficienty týmové užitečnosti hovoří jasně: 158 - 56.

Hned tři hráči si v opavském dresu sáhli na double-double. Jakub Šiřina za 18 bodů (trojky 7/4) a 10 asistencí (val. 20), Jan Švandrlík za 13 bodů a 11 doskoků a tradičně také Matty Markusson (13 bodů, 12 doskoků, 4 bloky, val. 29).

Naši kluci zaznamenali čtvrtou soutěžní výhru v řadě a vítěznou vlnu teď musí potvrdit v sobotu v Praze.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.