16. 02. 2023

Ohlasy zápasu A1/3/23 Opava - Kolín

Opava se dočkala první nadstavbové výhry této sezóny

Začátek zápasu tomu ale nenasvědčoval. Kolín nás zasypal trojkami a vedl až o 12 bodů. Obrat přinesla druhá čtvrtka, kterou naši basketbalisté vyhráli 26:10 a tím položili základ k výhře.

"Dnes to nebyl náš den. Kromě první čtvrtiny jsme za domácími zaostávali ve všech činnostech. Jen díky proměněným těžkým trojkám jsme prohráli jen o dvanáct bodů. V závěru jsme se sice trochu dostali do zápasu, ale před fantastickým publikem to nestačilo. Zasloužené vítězství domácích, kterým gratuluji," řekl po utkání Adam Konvalinka.

Ondřej Šiška po zápase dobrou náladou nehýřil: "Nehodnotí se mi utkání lehce. Hořeli jsme zejména v útočné fázi, kdy jsme si balón podávali kolem domácí obrany a spoléhali se jen na trojkovou střelbu. Opava nás dnes přehrála, my se musíme z chyb poučit a hrát to, co nás zdobilo v základní části."

To Kryštof Vlček mohl být spokojen: "Velmi důležité vítězství proti silnému soupeři. Nezačali jsme dobře, hlavně se nechytali hráči z lavičky. Ve druhé čtvrtině jsme přitvrdili v obraně a začali jsme soupeře přehrávat hlavně na doskoku. Hodně byl vidět Jakub Mokráň, který se po nemoci vrátil do formy a dominoval střelecky i na doskoku. Druhá půle se již prakticky dohrávala a i když to soupeř ještě trochu zdramatizoval, obrat jsme nepřipustili."

"Po sérii proher jsme zaznamenali důležité vítězství. Pomaleji jsme se rozehrávali, ale od druhé čtvrtiny jsme měli zápas pod kontrolou. Dostali jsme se do téměř dvacetibodového náskoku, který soupeř díky našim chybám zkorigoval. Závěr jsme již kontrolovali," doplnil Krika Kuba Šiřina.

Opava měla přesnější dvojky (43/23 - 34/14) i trojky (22/9 - 40/12), navíc soupeře přeskákala poměrem 45 - 38. Měli jsme ale méně zisků (6 - 7) a více ztrát (14 - 11). Plusem byl přínos opavské lavičky (29 - 19) a také body z rychlých protiútoků (14 - 2).

Po nemoci se do plné formy vrátil Jakub Mokráň, který zaznamenal double-double za 20 bodů a 10 doskoků, k tomu přidal 2 asistence a 2 zisky (val. 31). Nejlepším střelcem byl ale Kuba Slavík s 23 body (+ 7 doskoků a 2 asistence, val. 29). Třetí Jakub do partie, kapitán Šiřina, měl na kontě 14 bodů, 5 doskoků a 6 asistencí (val. 17). Filip Zbránek přidal 11 bodů a 3 doskoky, Míra Kvapil měl při devítibodové střelbě stoprocentní úspěšnost (dvojky 2/2, trojky 1/1, TH 2/2).

Již v pátek 17.2.2023 čeká na naše basketbalisty domácí zápas 4. kola proti Pardubicím. Začátek tohoto utkání je tradičně v 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.