11. 03. 2021

Ohlasy zápasu A1/4/21 Kolín - Opava

Opava hrála s Kolínem, ale výsledek se podobal spíše zápasu s Nymburkem

Naši basketbalisté začali v Kolíně dobře a za dvě a půl minuty vedli 8:2. To bylo bohužel z naší strany prakticky všechno. Na konci čtvrtiny to už bylo 21:13 pro domácí a ti v podobném duchu pokračovali až do konce.

Na domácí straně vládla po konci zápasu spokojenost. "Hodnocení po vítězství s Opavou je samozřejmě radostné a veselé. Kdo by si na to před sezonou pomyslel, že doma porazíme dvakrát Opavu. Jsme za to nesmírně rádi. Chtěli jsme Opavu porazit o co nejvíc, protože může rozhodovat skóre. Myslím, že od chvíle, kdy Opava vedla 2-8, jsme po celou dobu diktovali tempo utkání, my jsme byli těmi, co byli vepředu. 

V prvním poločase jsme si vybudovali dvacetibodovýbodový náskok a ve druhém poločase jsme ho pouze drželi. Škoda je, že jsme ho nenavýšili dál a že jsme nepokračovali ve výkonu z prvního poločasu a v závěru jsme si nechali dát zbytečně některé trojky, které nemusely být. Věděli jsme, že Opava musí zásadně něco změnit, aby se k nám přitáhla, ale myslím, že naše vítězství je zcela zasloužené," pochvaloval si trenér Medvědů Miroslav Sodoma.

A domácí pivot Jakub Petráš ho doplnil: "Dneska jsme věděli, že to bude náročný zápas, byl to šlágr kola, derby o druhé místo v tabulce. Snažili jsme se zachytit začátek zápasu a to nám vyšlo. Bodový rozdíl z první čtvrtiny se přenášel do dalších čtvrtin a jsem rád, že jsme vyhráli a děkujeme všem, kteří koukali na zápas online."

Na opavské straně byla nálada zcela opačná. "Dnes jsme byli lepší v prvních pěti minutách, ale to nestačilo. Soupeř hraje v obrovské pohodě, dvojice Číž - Skinner si z nás dělala srandu. Efektivita 100 - 55 hovoří za vše. My jsme se v prvním poločase trošku drželi díky trojkám Jakuba Šiřiny, ale herní inteligence na straně Kolína byla lepší. My jsme bohužel neměli co nabídnout, Kolín je momentálně lepší než my," neskrýval rozčarování Petr Czudek.

"Vstup jsme měli sympatický. Šli jsme do vedení, chytil se Kuba Šiřina, bohužel se k němu nikdo nepřidal. Kolínští se chytli na těžkých střelách a začali nás přehrávat na doskoku. Zápas jsme nezvládli, ale je to sport. Musíme zvednout hlavy a jít dál. V sobotu nás čeká další utkání, a to chceme zvládnout," přidal Kryštof Vlček.

"Do zápasu jsme nevstoupili moc dobře. Kolín nás přejel hlavně na doskoku, dával těžké střely, takže když jsme se vždy vraceli do zápasu a přibližovali se na dostřel ve skóre, tak jsme dostali nějakou těžkou střelu. Ale to není to, co nás porazilo. Byl to hlavně doskok a špatná obrana," doplnil oba trenéry Jakub Slavík.

Opavu střelecky držel s 19 body Kuba Šiřina, přes 10 bodů se dostal už jen Petr Bohačík (11 bodů, 8 doskoků). U Kolína hrál prim Adam Číž, který vystřelil z perimetru celkem 18 x. Jeho konečná bilance byla 29 bodů, 6 doskoků 3 asistence a 5 získ.faulů (val. 28).

Opava byla hodně pozadu na doskoku (34 - 48), ale Kolín byl lepší prakticky ve všech činnostech. O tom ostatně svědčí již Petrem Czudkem zmiňovaná celková efektivita (55 - 100). 

Na středeční zápas je třeba co nejrychleji zapomenout a pokusit se vylepšit dosavadní bilanci v A1 1 - 3. K tomu bude příležitost již v sobotu, kdy doma hostíme Pradubice.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.