13. 02. 2022

Ohlasy zápasu A1/4/22 USK Praha - Opava

Opavští basketbalisté potvrdili dobrou formu a z Folimanku si odvezli výhru

Naši začali dobře a měli až patnáctibodový náskok. Problémy nastaly ve třetí čtvrtině, kdy na nějakou dobu vedli i domácí. Naštěstí  Opava dobře zvládla koncovku a přidala tak pátou soutěžní výhru v řadě. 

I přes porážku nebyl trenér USK Josh King nespokojen: "Jsem hrdý na kluky, a to za nasazení a snahu, právě proto, že ten rozjezd byl po pauze pomalejší. Brzo jsme ztráceli a říkali jsme si, že pokud chceme porazit Opavu, musíme být stále na těsno. Oni na nás skočili na začátku, ale v druhém poločase jsme hráli tak, jak chceme. Agresivně, rychle a dotáhli to do vyrovnaného stavu. Zase a znovu, pokud hrajete proti takto zkušenému týmu, nemůžete si dovolit mu dát takový náskok. Máme na čem stavět, ve středu hrajeme v Pardubicích a máme další šanci na výhru."

"Bylo to první utkání po čtrnácti dnech, takže jsme v první řadě rádi, že můžeme konečně hrát. Začali jsme příliš pozvolna v agresivitě, ale to s tou pauzou asi souviselo. Ve druhé čtvrtině už jsme se rozjeli a v druhém poločase začali i trefovat to, co potřebujeme. Oni pak rozhodli v závěru, ale pro nás je dobře, že máme na čem stavět a začali jsme se dostávat do rytmu," viděl pozitiva i nejlepší pražský střelec Kyle Mangas.

"První poločas nám vyšel. Ale věděli jsme, že vyhráno nemáme. USK hraje s malými hráči netypický basketbal. Domácím se podařilo rychle vyrovnat a dokonce šli přes nás. Udělali jsme pár chyb, které soupeř dokázal potrestat. Navíc naši pivoti měli problémy s fauly. Pro nás je to cenné vítězství. Domácí hráli vabank, důležité bylo, že jsme je nepustili do trháku, když šli přes nás," okomentoval zápas Petr Czudek.

Jeho asistent David Zach jeho slova potvrdil: "Důležitá výhra, tady se nevyhrává lehce v žádné fázi sezony. My jsme začali dobře a navázali na dobrý výkon proti Kolínu. Ve druhé čtvrtině jsme v tom pokračovali. Ve třetí jsme se nevyrovnali fyzickou hrou soupeři, bylo tam hodně situací, kdy jsme se rozhodili a na to navázali ztrátami. Těch jsme v tom úseku udělali 9. Naštěstí jsme se s tím dokázali vyrovnat a zvládli jsme to."

Podobný názor na utkání měl Kuba Šiřina: "Dobrý první poločas z naší strany, kdy jsme využili té naší formy a naopak herní nerozehranosti USK, kdy kvůli covidu domácí vyšli z herní praxe. Tak ten první poločas i vypadal. Naopak kredit USK za druhou půli. My jsme v ní vyrobili několik hloupých chyb, nechali jsme domácí vrátit do zápasu a bylo z toho nakonec ještě drama. Ale závěr jsme zvládli lépe a zkušeněji. Jsme rádi, že si odsud odvážíme vítězství, protože se tu lehce nevyhrává."

Náš kapitán byl opět střeleckým lídrem týmu, když zaznamenal 22 bodů (dvojky 10/8) a také dva doskoky a 4 asistence (val. 16). Mattiasi Markussonovi chyběl jediný doskok k dalšímu double-double při 12 bodech a 9 doskocích (val. 19). Na deset bodů se dostali Honza Švandrlík a Larry Jurečka.

Opava soupeře přeskákala poměrem 28 - 37, měli jsme lepší dvojky (31/14 - 40/28). Domácí dominovali z perimetru (32/12 - 19/5) a z čáry TH (17/16 - 24/16). I zisky (9 - 5), ztráty (13 - 17) a body laviček (37 - 33) hrály pro USK.

Důležitý byl ale konečný stav, tedy 80:87. Další utkání čeká na naše basketbalisty ve středu 16.2.2022, kdy budeme hostit Hradec Králové, který v sobotu trápil mistrovský Nymburk.
 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.