18. 02. 2023

Ohlasy zápasu A1/4/23 Opava - Pardubice

Po bohužel jednoznačném průběhu dostala Opava od Pardubic pořádnou "rychtu"

Zápas byl vyrovnaný jen asi 15 minut. Pak už Beksa ovládla hru i skóre a jen závěr utkání nás uchránil od třicetibodové prohry.

"Jsem rád za dnešní výkon a výsledek. Musím našim klukům pogratulovat. Dnes jsme předvedli ještě lepší výkon, než ve středu proti Ústí. Opava je doma silná, ale dnes jsme byli lepší a neuvěřitelné se stalo skutkem. Už letos potřetí jsme porazili Opavu. Teď si dáme pár dní pauzu a znovu se dáme do práce," okomentoval zápas Dino Repeša.

Spokojeností mohl po zápase zářit i Petr Šafarčík: "My jsme jako tým podali asi nejlepší výkon v letošní lize. Nepustili jsme Opavu od začátku do utkání a postupně jsme se vzdalovali. V závěru domácí výsledek zkorigovali, ale to už jsme měli dostatečný náskok."

Na naší straně tomu bylo přesně naopak. "Dnes bylo na hřišti jen jedno družstvo a tím byly Pardubice. Od začátku jsme tahali za kratší konec provazu. Omlouvám se divákům za předvedený výkon, který když nezlepšíme, tak nemůžeme počítat ve skupině A1 s žádným vítězstvím. Musíme si zamést před vlastním prahem a odvádět lepší práci, abychom si udrželi přízeň fanoušků," řekl po konci utkání Petr Czudek.

Podobně mluvil i Luděk Jurečka: "Dnes jsme nehráli dobře. Proti vynikající obraně jsme si chvílemi nevěděli rady. Nakonec jsme rádi za výsledek, který neodpovídá silám na hřišti. Omlouvám se za náš tým fanouškům a věřím, že se ještě ve druhé polovině soutěže zvedneme a budeme předvádět opavský basketbal." 

Upřímná slova kapitána Jakuba Šiřiny si můžete přečíst zde.

Opava zaostávala prakticky ve všem. Měli jsme horší dvojky (34/13 - 29/15), trojky (32/10 - 27/12) i šestky (18/10 - 20/18), sice více zisků (11 - 6), ale propastně více ztrát (8 - 18). Pardubice nás suverénně přeskákaly (29 - 46) a měly i silnější lavičku (18 - 28).

Z jednotlivců snese přísnější měřítko snad jen Kuba Šiřina. Ten zaznamenal 23 bodů (trojky 12/5), 1 doskok, 5 asistencí a 4 zisky (val. 22). Na dvoucifernou hranici se už dostal pouze Filip Zbránek (10 bodů, 2 doskoky, 2 zisky), Kuba Slavík k 7 bodům přidal 5 doskoků, 1 asistenci a 1 zisk (val. 13).

Nyní má Kooperativa NBL reprezentační pauzu. Po ní pojedou naši basketbalisté v neděli 5.3.2023 na palubovku rozjetého Ústí nad Labem a pak budou doma hostit 8.3.2023 lídra tabulky Brno. Snad se během nadcházejících 14 dnů dají zase hlavně psychicky dohromady a budou opět předvádět výkony, na které jsou opavští fanoušci zvyklí.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.