15. 04. 2021

Ohlasy zápasu A1/5/2021 Opava - Pardubice

Vybojovaná výhra s Pardubicemi udržela naše basketbalisty v boji o 2. místo tabulky.

Opava sice vedla po většinu zápasu, ale Pardubice se vždy dokázaly dotáhnout na minimální rozdíl skóre. Koncovka ale vyšla domácím, když šňůrou sedmi bodů v závěrečných dvou minutách rozhodli o svém vítězství.

Na straně Pardubic panovalo po zápase zklamání. "Utkání se mi nehodnotí lehce, protože i v sestavě, v jaké jsme přijeli, jsme byli blízko vítězství. Byli jsme domácím vyrovnaným soupeřem. Měli jsme velké trable s Petrem Bohačíkem, který nás přehrával pod košem, což podle mě převážilo vývoj na stranu Opavy."

"Hořkosladký pocit z utkání. Věděli jsme, že nejsme favoritem a tak jsme hráli basket, který nás bavil. Srážely nás ale hloupé ztráty, ze kterých Opava chodila do brejků. Domácí také využili toho, že jsme přijeli v oslabené sestavě, a měli také hodně útočných doskoků," doplnil trenéra nejlepší střelec Pardubich Michal Svoboda.

To na opavské straně mohla vládnout spokojenost. "Jsem rád za vítězství, které nebylo vůbec jednoduché. Soupeř přijel bez hlavních opor, na které jsme se připravovali. Dostali jsme se rychle do vedení a to asi nebylo dobře. Naši hráči podvědomě polevili a najednou to bylo vyrovnané utkání. Takhle jsme si ten zápas nepředstavovali. Neměli jsme problém v útoku, ale v obraně. Michal Svoboda naši obranu trestal trojkami. Mrzí mne trochu studený přístup některých hráčů k utkání, takhle si play-off modus nepředstavuji," zhodnotil zápas Kryštof Vlček.

”Víceméně povinné vítězství nebylo jednoduché, ale je tady. Dělali jsme spoustu chyb a dostali okleštěnou sestavu Pardubic do hry. Hodně nás trestal Svoboda, ten snad v první půli neminul. Nakonec nás zachránily dvě těžké trojky Jakuba Šiřiny v koncovce. To nás nakoplo a dotáhli jsme to do vítězného konce," přidal svůj pohled Radovan Kouřil.

Hlavními tahouny Opavy byli Petr Bohačík (21 bodů, 10 doskoků, val. 28), Kuba Šiřina (16 bodů, 4 doskoky, 9 asistencí, val. 25) a Martin Gniadek (19 bodů (trojky 5/3), 6 doskoků, 5 asistencí, val. 23).

Avizované díry v sestavě Beksy (Vyoral, Burnett, Slanina) vyrovnávala Opava nepřítomností Lukáše Bukovjana a Filipa Zbránka, zápas navíc nedohrál pro svalové potíže Luděk Jurečka. Bukiho absence bude dlouhodobější, o startech Larryho a Zela se teprve rozhodne před zápasem s Kolínem.

Medvědi na naše kluky čekají už v sobotu, kdy přijde doslova "play-offový zápas o všechno", v tomto případě o 2. místo v nadstavbě.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.