17. 02. 2022

Ohlasy zápasu A1/5/22 Opava - Královští Sokoli

Další vysokou výhru si ve středu připsali naši basketbalisté, obětí byl Hradec Králové

Opava byla konečně prakticky kompletní, Sokoli nastoupili bez Pešakoviće a ke třetímu zápasu v 5 dnech. Od začátku to bylo znát a když se k tomu přidala až neuvěřitelná úspěšnost opavských trojek, bylo rozhodnuto prakticky po první čtvrtině. Čtvrtý nejslabší střelecký výsledek za 24 let nejvyšší soutěže dokumentuje počet bodů Hradce v jednotlivých čtvrtinách: 10, 12, 9, 5.

"Dnes nemám co hodnotit. Opava na nás vlétla od začátku a my jsme jen šlapali vodu. Hráči jsou extrémně unaveni a proti silné Opavě jsme opravdu neměli šanci," konstatoval lakonicky trenér Sokolů Lubomír Peterka.

Jeho syn, kapitán a s 8 body nejlepší střelec hostů Ondřej Peterka doplnil: "Nehráli jsme dnes dobře. Opava v první čtvrtině dostala prostor na volné střely. Když jsme se v dalším průběhu snažili lépe bránit, rozjetý soupeř již trefoval i přes naše ruce téměř vše. Bez bojovnosti se hrát nedá. Na nic se nevymlouváme, příští zápasy musíme odehrát s větším nasazením pod oběma koši."

"S dnešním utkáním musíme být spokojeni. Soupeř nám situaci usnadnil, když bylo na něm vidět, že dnes hrál třetí těžký zápas v pěti dnech. Nám se dařilo od počátku střelecky a to se pak hraje lehce. Zaznamenali jsme poměrně mnoho ztrát, ale pramenilo to z toho, že hráči vymýšleli lepší a lepší pozice pro spoluhráče. Úspěšnost střelby za tři body však byla dnes excelentní," vypíchl hlavní body opavské výhry asistent Petra Czudka Roman Zach.

"My jsme si utkání užili. Podařilo se nám odstavit dirigenta hry Hradce Stamenkoviče a bylo po utkání. Na soupeři byla znatelná únava z minulých dní. Hraje v užší rotaci a došly mu síly," dodal Radovan Kouřil.

Opava předčila soupeře ve všech činnostech vyjma zisků (11 - 12). Nejmarkantnější to bylo na doskoku (45 - 22) a trojkové střelbě (25/17 (t.j. 68 %!) - 26/7), přičemž v poločase byla opavská úspěšnost trojek dokonce 82 % (11/9) O poměru sil svědčí jednoznačně porovnání koeficientu užitečnosti týmů: Opava 151, Sokoli 8.

Nejlepším střelcem Opavy byl tentokrát Honza Švandrlík se 17 body (trojky 6/5), k nimž přidal 5 doskoků a 1 asistenci (val. 19). Bezchybnou střelbu měl Kuba Šiřina (dvojky 3/3, trojky 2/2), který zaznamenal 12 bodů, 3 doskoky a 5 asistencí (val. 20). Jediný doskok chyběl k double-double Kubovi Slavíkovi (12 bodů, 9 doskoků) a Matty Markussonovi (10 bodů, 9 doskoků). Na 11 bodů se dostal  Radim Klečka.

Naši basketbalisté teď musí rychle zregenerovat síly, protože už v pátek je čeká výjezd do Pardubic, které po výhře nad USK poskočili na 4. místo tabulky.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.