06. 03. 2023

Ohlasy zápasu A1/5/23 Ústí - Opava

Opava na severu Čech bojovala, ale k výhře to nevedlo

Ještě na začátku 2. čtvrtiny jsme po trojce Kuby Slavíka vedli o 13 bodů, ale pak už začali přebírat otěže zápasu do svých rukou domácí. Ti vyhráli 2. čtvrtinu o 17 bodů, čímž položili základ k vítězství.

Domácí trenér Jan Šotnar byl po zápase pochopitelně spokojen: "Jsme hrozně rádi za vítězství, my jsme si potřebovali po těch dvou prohrách říct, že soutěž neskončila tou naší sérií, ale potřebujeme hrát dál. Jsem hrozně rád, že se nám to podařilo, vrátili jsme se do té naší identity, dali jsme 116 bodů, takže v útoku to bylo výborné, v obraně je stále na čem pracovat."

"Zápas byl dnes hodně útočný, padlo hodně trojek, jak z naší strany, tak ze strany soupeře, ale v obraně to trochu drhlo, ale to u obou týmu a jsem hrozně rád, že jsme to dotáhli do vítězného konce. Pro mě to je první vítězný zápase v tomto týmu, takže z toho mám velkou radost," doplnil svého trenéra Dominik Heinzl.

"Dnes to byl velmi ofenzivní zápas z obou stran. Kdyby mi před zápasem řekli, že vyhrajeme první čtvrtku 30-20 a dáme 106 bodů, tak bych asi nevěřil, že tady prohrajeme. Ale dnes, i když jsme měnili obrany, tak jsme nebyli schopni zastavit útočnou smršť. Ústí výborně střílelo, 7 lidí dalo trojku v úžasném procentu. Holt se na to musíme podívat, kde byly ty chyby. Byli jsme málo agresivní, i když jsme měli o hodně víc faulů než soupeř, tak to byly hloupé fauly a prostě musíme jít dál. Dnes nám to šlo v útoku, ale naše obrana byla spíše sebeobrana," řekl k zápasu Petr Czudek.

Podobný názor měl i Jakub Mokráň: "Zápas byl hodně ofenzivně laděný, oba týmy si zasloužily vyhrát, ale domácímu týmu to dneska padalo bohužel o něco více. Nevím, kde jsme mohli být více agresivní v obraně, ale musíme se na to podívat na videu a pořádně to zanalyzovat."

Domácí byli přesnější ve dvojkách (33/23 - 37/25), trojkách (32/17 - 35/15) i šestkách (27/19 - 18/11), měli sice méně zisků (9 - 10), ale také méně ztrát (12 - 14). Také těžili z rychlých protiútoků (33 - 11), Opava zase z bodech po doskoku (2 - 18). Doskoky (31 - 33) i body laviček (39 - 35) byly srovnatelné.

Opavu tradičně drželi Jakubové Šiřina a Mokráň. Náš kapitán zaznamenal 23 bodů (trojky 9/4), 3 doskoky a 6 asistencí (val. 26), slovenský reprezentant zase 21 bodů, 3 doskoky a 1 asistenci (val. 22). Zdatně jim sekundovali Filip Zbránek (15 bodů (trojky 6/3), 7 doskoků a 3 asistence, val. 20) a probuzený Dylan Carl (14 bodů, 7 doskoků, val. 14), který tak zaznamenal svůj nevyšší bodový přínos v opavském dresu.

Náprava porážky v Ústí může přijít už ve středu. Bude to ale nesmírně obtížné, protože hostíme lídra tabulky z Brna. 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.