09. 04. 2021

Ohlasy zápasu A1/6/21 Brno - Opava

Radovan Kouřil se uvedl výtečně, ale Opava z Brna odjela s prázdnou.

Utkání v Brně se trochu podobalu našemu zápasu v Pardubicích. Tentokrát ale, až na malé výjimky, vedlo celý zápas Brno, které také dotáhlo utkání do vítězného konce, když zcela ovládlo hlavně poslední čtvrtinu. Protože ale Kolín prohrál v Pardubicích, drží si Opava stále 2. příčku tabulky.

Po konci byli domácí spokojeni. "Je to pro nás velké vítězství, porazit druhý tým soutěže o 16 bodů. Byli jsme dobrým a kompaktním týmem, zejména ve druhém poločase, kdy jsme dobře bránili a nepustili jsme Opavu k lehkým košům. Kaňkou je zranění dvou hráčů, ale myslím si, že na nedělní utkání budou připraveni a že se popereme o další vítězství," okomentoval dění asistent Brna Martin Vaněk.

Mladý křídlelník Jakub Nečas dodal: "Byl to pro nás důležitý domácí zápas, Opava nás tady už jednou porazila. Dobře jsme se na utkání připravili a myslím, že se nám podařil. Splnili jsme trenérovy pokyny, sice nás zlobili na útočném doskoku, kam chodí tvrdě a to nám dělalo problémy. Diktovali jsme tempo a vývoj utkání a jsem rád za výhru."

Na opavské straně dobrá nálada nepanovala. Zápas zhodnotil Petr Czudek takto: "Dnes bylo Brno hlavně v druhé půli lepší. Hraje velmi agresivně, v první půli jsme ještě stíhali, pak jsme dostali asi 26 bodů z rychlých protiútoků, kdy jsme se nestačili zformovat. I když jsme se na to připravovali, tak realizace je něco jiného. Brněnští hráči se daleko lépe vypořádali s věcmi, které se děly na palubovce."

"Viděli jsme agresivně hrající Brno  a to nám dělalo problém. Ze začátku nás držel Kuřka, ale pak začali mít všichni tři naši pivoti problémy s fauly a ztratili jsme sílu pod košem. Byly tam okamžiky, kdy jsme mohli jít přes soupeře, to se ale nestalo, naopak Brno šlo do náskoku, který už nepustilo. Nám dělal velký problém útočný doskok, celkově jsme pod oběma koši nehráli dobře. Musíme se zvednout a připravit dobře na Nymburk," doplnil svého šéfa Kryštof Vlček.

"Dnes jsme se trápili, hlavně v přechodu do rychlého protiútoku nám domácí dělali problémy, kdy napichovali naši obranu a vytvářeli si otevřené střely. Když už jsme je zastavili, tak si útočně doskočili a měli hodně druhých šancí. To byl hlavní kámen úrazu," dodal nejlepší hráč Opavy Radovan Kouřil.

Opavu hodně trápil doskok (37 - 52), nevycházela ani tradiční zbraň, kterou je střelba z perimetru (41/9 - 21%). Rozdíl byl ovšem také v trestných hodech, kterých Brno házelo celkem 32 proti 14 Opavy. Výmluvný je i výsledný celkový koeficient mužstev: Brno 126, Opava 64.

Jak už bylo řečeno, nejlepším střelcem i hráčem Opavy byl Radek Kouřil (23 bodů, 3 doskoky, 4 asistence, val. 18). K němu se přidal Jakub Šiřina (15 bodů, 3 doskoky, 5 asistencí), nikdo další se přes desetibodovou hranici nedostal. 

Třetí venkovní zápas v řadě po karanténě čeká na naše kluky v neděli, kdy zajíždějí na palubovku Nymburku.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.