19. 02. 2022

Ohlasy zápasu A1/6/22 Pardubice - Opava

Vítězná série trvá, Opava vyloupila také Pardubice

Po vyrovnané první čtvrtině se naši v té druhé nadechli k náporu, vyhráli ji 35:16 a určili tak ráz zápasu. Hráči Beksy se sice snažili, na méně než -5 se ale nedostali a Opava zkušeně dotáhla zápas k vítězství.

"Zápasem jsme se protrápili. Měli jsme dobrý úsek ve druhém poločase, kdy jsme se vraceli do hry a stáhli jsme ztrátu na 5 bodů, ale s takovým bodovým polštářem, s jakým Opava šla do druhé půle, bylo těžké bojovat. Zkušeně si to pohlídala. Když hosté potřebovali, došli si pro situace, z kterých jsou efektivní, v tom dnes byli lepší. Nám utekla jedna čtvrtina, která bohužel rozhodla o celém zápase," neskrýval zklamání asistent trenéra Adam Konvalinka.

Ani Kamil Švrdlík nemohl být spokojen: "Myslím, že zápas rozhodl už první poločas, kdy jsme si nechali Opavu utéct po našich chybách a nedůrazu na 18 bodů. Samozřejmě jsme se v druhé půlce snažili, ale hosté vždycky náš nápor odrazili. Kdybychom hráli celou dobu tak, jako ve druhém poločase, tak jsme měli šanci, ale bohužel jsme měli velký bodový deficit. Proti tak dobrému týmu, jakým je Opava, to nemůže stačit."

Petru Czudkovi se samozřejmě hovořilo lépe: "Věděli jsme, že nás tady nečeká nic lehkého. Kluky bych chtěl pochválit za první půlku, hlavně druhá čtvrtina byla z naší strany velmi chytře odehraná, získali jsme náskok. Samozřejmě jsme věděli, že Pardubice nám to před domácím publikem nenechají jenom tak, vletěly na nás a stáhly rozdíl na 5 bodů. Naštěstí jsme zareagovali a znovu odskočili na 12 bodů. Pomohli jsme si zónou, ale jednu výtku mám: nechali jsme se přeskákat na útočném doskoku, 13 útočných doskoků je moc. Ani našich 17 ztrát není to, čím bychom se chlubili, i když Pardubice slušně bránily a byly agresivní. Přes reprezentační pauzu na tom musíme zapracovat."

"První poločas byl z našeho pohledu opravdu skvělý, udělali jsme si velký náskok. Druhý už byl horší. Čekali jsme, že na nás Pardubice vletí, měli jsme sérii zbytečných ztrát, čímž se domácí dostali zpátky do hry. Zápas jsme si sami zkomplikovali, byl náročný, ale zvládli jsme ho," doplnil trenéra Radim Klečka.

Poměrně vyrovnaná byla úspěšnost střelby, ale v trojkách (27/9 - 24/10) a šestkách (14/10 - 24/23) byla přece jen lepší Opava. Pardubice nás mírně přeskákaly (38 - 36) a měly více zisků (10 - 8), ale také více ztrát (18 - 17).  Vyrovnané (36 - 36) byly body laviček, domácí ale byli lepší v bodech po doskoku (12 - 6).

Nejen výškou, ale i střelecky čněl Mattias Markusson, který k 17 bodům přidal 9 doskoků, 3 asistence a 1 blok (val. 26). Podpořili jej hlavně Radim Klečka se 14 a Kuba Šiřina s 13 body. Negativem bylo zranění Rosti Dragouna, který si poranil kotník.

Na KNBL teď čeká reprezentační přestávka. Po ní pojedou ve čtvrtek 3.3.2022 naši basketbalisté do Ústí nad Labem. V neděli 6.3. pak budeme hostit mistrovský Nymburk.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.