09. 03. 2023

Ohlasy zápasu A1/6/23 Opava - Brno

Za podpory tisícovky fanoušků Opava v hektickém závěru i na třetí pokus složila lídra KNBL

Průběh zápasu připomínal houpačku. Na desetibodové vedení Brna naši do konce čtvrtiny zareagovali, nezlomil je ani propad ve druhém dějství. V poslední čtvrtce vedli opavští basketbalisté už o 8 bodů, ale výhru si zajistili až v dramatické koncovce.

"Opava je letos pro nás soupeř nejméně příjemný. Dnešní zápas již měl nádech utkání play-off a rozhodovala zkušenost na straně Opavy. To, co předvedli zkušení hráči Luděk Jurečka a Martin Gniadek, rozhodlo o vítězi. My se musíme učit hrát pod tlakem na míč, kde nám dnes Opava dělala problémy. Zasloužené vítězství domácích, ke kterému jim gratuluji," uznal porážku trenér Brna Lubomír Růžička.

"Prohráli jsme a tak se mi zápas nehodnotí snadno. Začali jsme dobře a rychle jsme si vytvořili náskok, který jsme však ve třetí čtvrtině ztratili. V závěru jsme ještě srovnali skore, ale domácí byli ve střelbě za tři úspěšnější než my," doplnil trenéra třináctibodový Richard Bálint.

To Kryštofu Vlčkovi se hodnotilo dobře. "Důležité vítězství, které se nerodilo lehce. Brno v poločase vedlo o pět bodů a dominovalo na doskoku. Ve třetí čtvrtině se nám podařilo jejich útočné doskoky pohlídat a šli jsme do mírného náskoku. Brno mělo v závěru spoustu otevřených střel, ale naštěstí neproměňovalo. V závěru nám chyběl vyfaulovaný Martin Gniadek a rozhodla až závěrečná střela Luďka Jurečky. Máme to letos s Brnem již tři nula na vítězství," uvedl svůj pohled Krik.

Jeden z hrdinů zápasu Kuba Šiřina dodal: "Jsme rádi za výhru. Pro fanoušky určitě zajímavé utkání. Brno letos hraje famózně a my už jsme ho třikrát porazili. V závěru jsme hloupými chybami neudrželi solidní náskok, ale vyhráli jsme. Brno bylo lepší na doskoku a my jsme zase byli lepší ve střelbě za tři. Výborní fanoušci nám dodávali sílu."

Jak už bylo řečeno, Opava měla lepší trojky (34/14 - 34/8), ale také šestky (16/12 - 19/13), Brno zase dvojky (32/15 - 36/22). Brno nás sice přeskákalo poměrem 35 - 45, ale Opava měla více zisků (8 - 6), méně ztrát (11 - 15) a také lepší lavičku (37 - 23). Zajímavostí bylo, že jsme ani jednou neskórovali z rychlého protiútoku.

Opavu opět táhl Jakub Šiřina, který dal 21 bodů (trojky 10/6), přidal 2 doskoky, 4 asistence a 2 zisky (val. 19). Znovu mu výborně sekundoval Jakub Mokráň 13 body, 4 doskoky a 1 asistencí (val. 13). Výborný výkon předvedl Mirek Kvapil s 12 body, 8 doskoky a jedním blokem (val. 17), hodně vidět byl také Radek Kouřil (11 bodů, 2 doskoky, 5 asistencí, 3 zisky, val. 15).

Na Opavu teď čeká další dlouhý výjezd na sever Čech, tentokráte do Děčína. Ten je sice letos ve výtečné formě, ale naši basketbalisté si dokázali, že porazit se dá každý. Navíc budou zřejmě konečně kompletní, takže si pro porážku určitě nepojedou.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.