23. 04. 2021

Ohlasy zápasu A1/7/21 Opava - USK Praha

Třetí výhra v řadě naladila naše basketbalisty na nadcházející play-off

Opava pustila Sovy do vedení pouze na pár okamžiků v první čtvrtině, jinak na palubovce vládla. Jen střelecké vzepjetí Blaka Schilba v posledním dějství nám trochu zkomplikovalo situaci, ale naši kluci to nakonec v pohodě zvládli.

Jak popsal zápas Dino Repeša? "Gratuluji trenéru Czudkovi a Opavě k zaslouženému vítězství. Já jsem s dnešním výkonem spokojen. Prohrávali jsme sice v průběhu o dvacet bodů, ale ve čtvrté čtvrtině jsme se díky střelbě Schilba dotáhli a ještě utkání zdramatizovali. Opava byla lepší na doskoku a měla méně ztrát než my. Umístění na pátém místě po nadstavbě považuji za úspěch našeho mladého týmu. Teď nás čeká série s Brnem a samozřejmě chceme uspět," díval se pozitivně pražský lodivod.

"Trenér utkání zhodnotil, myslím, že z pohledu celé sezony můžeme být spokojeni. Máme mladý tým, který teď v závěru posílila zkušenost Blaka Schilba a viděli jsme všichni co dokáže," doplnil trenéra Michal Mareš.

"Přestože nám dnes už o nic nešlo, hráči hráli s velkým nasazením a měli utkání pod kontrolou. Konečný výsledek asi odpovídá poměru sil obou týmů. V následující serii s Hradcem to nebude jednoduché, ale máme pár dnů na to, abychom se dobře připravili," zhodnotil zápas opavský asistent Kryštof Vlček.

A MVP zápasu Martin Gniadek dodal: "Zajímavé utkání, ve kterém jsme už vedli velkým rozdílem. Schilb je velký hráč a dnes to opět potvrdil, když dal za pár minut čtyři trojky. My jsme ale nezazmatkovali a utkání dotáhli utkání do vítězného konce."

Martin opět zářil, když k 21 bodům přidal i 8 doskoků a 3 asistence (val. 25). 17 bodů (trojky 6/5) zaznamenal Honza Švandrlík, 15 bodů Luděk Jurečka, 11 bodů a 9 doskoků přidal Jakub Slavík. Double-double uteklo o dva, resp. jeden bod také Kubovi Šiřinovi a Radku Kouřilovi, kteří měli oba po 10 asistencích.

Opava USK přeskákala (38 - 30), což se projevilo hlavně na útočném doskoku (16 - 9). Měli jsme i méně ztrát (13 - 19) a více zisků (11 - 4). 

Pár minut po zápase už bylo jasno o čtvrtfinálovém soupeři. Po dramatu v závěru odvety s Děčínem se jím stal Hradec Králové. První domácí zápas bude na programu v úterý 27.4.2021, druhý o den později.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel čtyř mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.