04. 03. 2022

Ohlasy zápasu A1/7/22 Ústí - Opava

V Ústí nad Labem jsme inkasovali první porážku v A1 a odjeli jsme s prázdnou

I když Opava nastoupila bez Kuby Slavíka a Radima Klečky, na porážku to zpočátku nevypadalo. O všem rozhodl úsek od od 13. do 28. minuty, kdy si domácí vypracovali 31 bodový náskok. Závěrečnou čtvrtinu jsme sice vyhráli o 20 bodů, ale to bylo málo.

"Dnes jsme odehráli skvělé tři čtvrtiny, když jsme vedli o 27 bodů s takovým skvělým týmem, jakým je Opava. Bohužel poslední čtvrtinu jsme neudrželi koncentraci a ve finiši jsme se ještě strachovali o vítězství, ale gratuluji svým hráčům, pro nás důležité vítězství a jedem dál," konstatoval po utkání domácí trenér Jan Šotnar.

"Velký boj od obou týmů, ale my jsme udrželi koncentraci déle, začali jsme dobře v obraně a to se přeneslo i do útoku. Celkově bychom měli dělat lepší rozhodnutí, abychom udrželi nastolený trend z prvního poločasu, ale jinak to byl skvělý zápas, dobrý boj a těšíme se na další zápas," dodal Delano Spencer.

Petr Czudek spokojený být nemohl: "Dnes jsme podruhé vstoupili do stejné řeky a předvedli podobný výkon jako po Vánocích. My prostě nejsme schopni se po té cestě a pauze srovnat. Tři čtvrtiny jsme byli daleko horším týmem, Ústí hrálo velmi dobře, velmi lehce, my jsme působili těžkopádným dojmem a propadli jsme se až do díry 31 bodů. Kredit klukům, že s tím chtěli něco udělat v poslední čtvrtině, samozřejmě trochu pod vahou ztráty koncentrace domácích. Vyhráli jsme poslední čtvrtinu o 20, což je fajn, ale na dnešním výkonu nemůžeme takhle stavět, to bychom toho moc v A1 nevyhráli." 

Trenéra doplnil nejužitečnější hráč zápasu Mattias Markusson: "Začali jsem dobře, hráli jsme rychle dopředu, což jsme chtěli, pak na nás asi dolehla únava a dovolili jsme soupeři vysoké vedení. Udělali jsme několik chyb v obraně a zároveň se nám přestalo dařit v útoku a je těžké vyhrát zápas, když nedáváte koše. Na konci jsme se sice dokázali vrátit, ale myslím, že bychom nikdy neměli prohrávat o tolik."

Matty zaznamenal 17 bodů, 13 doskoků a 7 získaných faulů (val. 28). Střelecky ho doplňovali hlavně Radek Kouřil (17 bodů, 2 doskoky a 4 asistence) a Martin Gniadek (12 bodů, 8 doskoků). Ostatní se na dvoucifernou hranici nedostali. 

Pandy byly lepší ve dvojkách, trojkách i šestkách, jen doskoky (43 - 48) hrály mírně pro nás. Převaha na doskoku vedla k převaze bodů druhé šance (11 - 29), také body laviček měla lepší Opava (38 - 50). Jinak se dařilo více soupeři, o čemž svědčí i porovnání týmových koeficientů: 106 - 75.

V neděli 6.3.2022 nás čeká soupře nejtěžší, ČEZ Basketball Nymburk. Věřme, že naši kluci hodí ústeckou porážku za hlavu a naváží na výkon i výhru s Nyburkem 100:98 z listopadu 2021.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.