12. 04. 2021

Ohlasy zápasu A1/8/21 Nymburk - Opava

Slušné utkání odehrála Opava v Nymburku, přesto podle očekávání odjela s prázdnou.

Naši vedli skoro celý první poločas a na jeho konci ztráceli jen dva body. Vstup do třetí čtvrtiny nám ale nevyšel a Nymburk zápas definitivně ovládl. Opavané ale i bez Filipa Zbránka a Lukáše Bukovjana zaslouží hlavně za první poločas uznání.

"Počítali jsme s tím, že v úvodu zápasu to pro nás nebude snadné poté, co jsme se v posledních dvou týdnech hodně vydali fyzicky i mentálně v Lize mistrů. Ale hráči velmi dobře zareagovali ve druhé půle. S tím jsem spokojený. Mohli jsme dát více minut i hráčům, kteří poslední dobou tolik nehráli. Je to pro nás dobré vítězství. Při zápase je třeba hledat, kdo má zrovna tu správnou energii a kdo se cítí v zápase dobře a kdo naopak ne. A dnes jsme cítili, že Petr Benda a Martin Kříž jsou těmi, komu se daří. Oni nám dali energii ve druhé půli a sázka na ně bylo dobré rozhodnutí," okomentoval průběh Oren Amiel.

A František Rylich trenéra doplnil: "Zápas bych hodnotil kladně, vyhráli jsme. Opava posílila, nám chybělo pár hlavních opor. V prvním poločase jsme se mírně trápili v útoku, Opavě padly nějaké střely. Do druhého poločasu jsme vstoupili s větším nasazení, hodně jsme si pomáhali v obraně, v útoku jsme si posílali míč a dokázali jsme si připravit volné střely.

Tím jsme se dokázali přehoupnout do náskoku, který nám zaručil vítězství, které jsme chtěli. Odhadli jsme, že ve druhém poločasu bude chtít Opava v obraně přebírat. Petr Benda se dostal do svých pozic, ze kterých dokázal skórovat. Skvěle se k němu přidal Martin Kříž svými střelami a nájezdy. A to nás hodně nakoplo. Možná na začátku jsme startovali pomaleji. Pro mě to byl po delší době zápas, kdy jsem nastoupil na více minut. Věděl jsem, že tohle je moje příležitost a že do ní musím dát všechno. Snažil jsem se v obraně, povedlo se něco i v útoku."

"První poločas byl dobrý. Drželi jsme se soupeřem tempo. Bohužel nám ale nevyšel vstup do druhého poločasu. Domácí šli do desetibodového trháku, který si zkušeně pohlídali. Naším velkým probléme byly trestné hody. Ztratili jsme v nich patnáct bodů, a to se do výsledku projevilo. Jinak ale musím kluky pochválit za bojovnost. Soupeře jsme i přeskákali," našel pozitiva na hře Opavy Petr Czudek.

Kryštof Vlček byl hovornější: "Protože jsem fandil Nymburku v posledních utkáních Ligy mistrů, věděl jsem, že měli náročný program. Bylo mi jasné, že budou chtít hráče s menšími zraněními trochu pošetřit. I nám chyběl Filip Zbránek, kterému by dnešní zápas seděl. Před zápasem řekl, že nenastoupí. Dneska jsem věřil v náš úspěch a první poločas vypadal velmi slušně. Bohužel nás dneska nepodržely šestky a naši rozehrávači nedali tolik bodů jako obvykle. K tomu bych vyzvedl výkon Martina Kříže, který mi to asi dělá schválně a proti Opavě zahraje vždycky velice dobře.

Našim rozehrávačům zápas dnes nesedl. Měli i ztráty z nepozornosti nebo neporozumění si se spoluhráči. Tím nechci snižovat kvalitu obrany Nymburka, bránili dobře, ale bylo vidět, že měli v minulých dnech náročný program a obrana nebyla tak agresivní, jako to bývá. Vůbec nevím, jak vysvětlit úvod druhé půle. Vyrobili jsme nějaké ztráty a netrefovali jsme některé střely. Martin Gniadek v první půli snad neminul, ve druhé nedával. Pochopitelně na něj bylo přitlačeno a měl pozice těžší. Na začátku druhé půle jsme se trápili v útoku, dali snad jeden bod za čtyři minuty."

"Odehráli jsme solidní první poločas. Docela se nám dařilo střelecky a Martin Gniadek dělal domácím problémy. Z pozice pivota dal asi čtyři trojky. Využili jsme toho, že některé opory domácích nehrály. Věděli jsme, že třetí čtvrtina bude trochu vítr ze strany soupeře, přeci jen nejsou z české ligy zvyklí hrát vyrovnané zápasy. Nastoupil Petr Benda, dal jednu svou dvoječku, pak trojku a my jsme se v útoku zasekli a náskok narůstal. Najdeme na zápase dost pozitiv, ale my se budeme dívat hlavně na negativa, abychom mohli být příště ještě lepší. Vnímali jsme, že Nymburku chybí někteří důležití hráči a brali jsme to jako příležitost, která nám bohužel nevyšla," doplnil trenéry Petr Bohačík.

Tomu jediný bod chyběl k double-double, když se 14 doskoky vládl pod košem. Střelecký prapor Opavy držel s 19 body (trojky 7/4) Martin Gniadek, přes 10 bodů se dostal již jen Mirek Kvapil. Poprvé v sezóně vyšel střelecky naprázdno Kuba Šiřina.

Jak už bylo řečeno, na doskoku vyhrála Opava 43-38. Podobně jako v Brně jsme ale měli tristní úspěšnost šestek (23/9), což nás stálo ještě lepší výsledek. Pro problémy se zády nenastoupil Filip Zbránek, který by měl být pro další zápasy k dispozici.

Ten první se bude hrát již tuto středu, kdy Opava nastoupí doma k odloženému utkání 5. kola proti Pardubicím.