07. 03. 2022

Ohlasy zápasu A1/8/22 Opava - Nymburk

Nejvyšší návštěva tohoto ročníku KNBL hnala vpřed Opavu, ale výhru si nakonec odvezl Nymburk

V našem dresu nakonec do boje nezasáhl pouze Radim Klečka, soupeři chyběli Palyza a Gibbs. Opava vedla prakticky 3 čtvrtiny zápasu, nejvíce o 16 bodů na začátku druhého poločasu. Pak ale začaly docházet síly, navíc v dresu mistra úřadoval Harding. Koncovku tak ovládl Nymburk, ale naši kluci si vysloužili závěrečné ovace ve stoje.

"Jako vždy v Opavě, domácí za podpory fanoušků spustili útočnou smršť a my jsme se dostávali do problémů. Ve druhé polovině jsme zlepšili obranu a to rozhodlo o našem vítězství. Obdivuji Jakuba Šiřinu, který táhne opavský tým a hraje, jako by mu bylo o mnoho let méně. Z naší strany odvedl výborný výkon Harding a také hráči z lavičky. Cenné vítězství nad Opavou!" ocenil soupeře Aleksander Sekulić.

"Dnes to byl souboj Šiřiny a Hardinga. V závěru nás podržel náš střelec, kdežto opavskému už došla energie. Pěkné utkání od obou celků," naznačil podíl lídrů na obou stranách Vojtěch Hruban.

"Velmi zajímavé utkání, ve kterém jsme po tři čtvrtiny vedli. Po špatném výkonu v Ústí jsme se dokázali zvednout za vydatné pomoci fanoušků. Ve čtvrté čtvrtině už nám chyběla energie a Nymburk dotáhl utkání k vítězství," okomentoval zápas Kryštof Vlček.

A opavský hrdina Kuba Šiřina přidal: "Děkuji fanouškům, že přišli v tak hojném počtu. Myslím, že to bylo zajímavé utkání z obou stran. Ve čtvrté čtvrtině jsme udělali několik špatných rozhodnutí v útoku a zkušený soupeř toho dokázal využít."

Šířa držel Opavu nad vodou, když zaznamenal 29 bodů (trojky 10/6, šestky 7/7), přidal také 5 asistencí a jeden doskok (val. 27). Střelecky ho podpořil hlavně Mattias Markusson, který kromě 20 bodů (dvojky 9/9) měl na kontě také 8 doskoků (val. 29). 11 bodů a 6 asistencí přidal Radovan Kouřil. Za zmínku stojí také 7 bodů, 5 doskoků a 8(!) asistencí Martina Gniadka.

Opava měla lepší přesnost dvojek (23/14 - 40/23), Nymburk zase trojek (37/13 - 22/11). Hosté nás předčili v ziscích (2 - 4), v počtu ztrát (11 - 8) i v bodech laviček (20 - 42). Doskok byl vzácně vyrovnaný (32 - 32).

Po Nymburku čeká na naše basketbalisty snad ještě důležitější zápas. Ve středu 9.3.2022 budeme hostit Brno a půjde o uhájení druhé příčky v tabulce. Po zápase s Nymburkem si všichni pochvalovali skvělé domácí prostředí. Věřme, že stejná situace bude i při utkání s Brnem.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.