18. 04. 2021

Ohlasy zápasu A1/9/21 Opava - Kolín

Vysoká výhra nad Kolínem posunula Opavu definitivně na druhé místo před play-off.

Naši borci, až na pár okamžiků v prvním poločase, nepustili soupeře do vedení. Ve druhé půli pak zápas zcela ovládli a nakonec slavili kýženou výhru přes 19 bodů.

Ze strany Kolína se pozitivní reakce čekat nedaly. "Dnes byli domácí ve všech činnostech lepší. Markantní je rozdíl v asistencích, kde domácí zaznamenali 25 proti našim 14 a dobře si půjčovali míč. Dá se říci, že nás rozebrali, šli si za výhrou daleko víc než my. Rovněž střelecká úspěšnost hovoří jednoznačně pro domácí," okomentoval utkání trenér Kolína Miroslav Sodoma.

A David Pekárek, nová kolínská posila, dodal: "Utkání se mi nehodnotí dobře, protože jsme na opavské půdě moc neukázali. Domácí nás přestříleli, naše obrana byla špatná, měli jsme spoustu ztrát a hořeli jsme na doskoku. Kolektivní výkon vypadá jinak."

To Petr Czudek zažíval opačné pocity: "Jsem rád za vítězství a jeho výši, čímž jsme potvrdili druhé místo v tabulce po nadstavbě. Dnes jsme předvedli zodpovědný výkon. Rozhodla naše větší koncentrace a chuť vyhrát. Všichni hráči, kteří  nastoupili do utkání, si odvedli své a mohu být s jejich výkony spokojen. Už to mělo nádech play-off. Myslím, že dneska jsme vyhráli zaslouženě."

"Dnes jsme splnili na hřišti to, co jsme řekli v šatně před utkáním. Nenechali jsme Kolín hrát jejich pohodový basket. Byli jsme agresivnější jak v útoku, tak v obraně. Sice se nám, zejména v první půli, nedařilo ubránit Adama Číže, ale naštěstí se nikdo z jeho spoluhráčů moc neprosazoval a to rozhodlo," doplnil trenéra Honza Švandrlík.

Na doskoku byla bilance vyrovnaná (37 - 38), Opava byla úspěšnější ve dvojkách (60.0 % - 45.9 %) i trojkách (45.7 % - 34.3 %). O asistencích (25 - 14) už byla řeč. Jen šestky by měli naši zlepšit. Nedali jich celkem 6, Kolín minul jen jedinou.

"První hvězdou zápasu" byl Martin Gniadek (24 bodů (trojky 10/5), 7 asistencí, 3 doskoky, 6 f+, val.31). 23 body, 6 asistencemi, 3 doskoky a šesti získanými fauly (val. 23) přispěl Jakub Šiřina. Opět jen jediný doskok chyběl k double-double Petru Bohačíkovi, 14 bodů, 8 asistencí a 4 doskoky měl na kontě Radek Kouřil. 

Jak už ale řekl Petr Czudek, výhra byla kolektivní dílo a všichni hráči zaslouží poděkování. Teď už na nás čeká v nadstavbě jen ve čtvrtek USK Praha. Druhé místo před play-off už nám ale nikdo nevezme!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.