10. 03. 2022

Ohlasy zápasu A1/9/22 Opava - Brno

Přímý souboj o druhé místo nám nevyšel, Brno suverénně vyhrálo

V dresu hostí nastoupil v ten den přestoupivší Olexandr Mišula z týmu Prometey a hned se stal jedou z hlavních postav Brna. Opava ani jednou nevedla a naději měla snad jen při stavu 40:40. Brno ale sehrálo i bez Maddena a Nečase svou opavskou partii skvěle a Slezané neměli tentokrát šanci.

"Chtěl bych popřát hodně zdraví trenéru Czudkovi, který celý leden promarodil. My jsme dnes přijeli Opavu zaskočit a to se nám povedlo. Přestříleli jsme domácí a vyhráli jednoznačně doskok. Všichni hráči, kteří se na hřišti objevili, podali nadstandardní výkon. Hodně nám pomohla naše ukrajinská posila Saša Mišula, který k nám přestoupil teprve včera," pochvaloval si po zápase trenér Brna Lubomír Růžička.

"Dnes jsme podali výborný výkon. Nebylo to jen o mně, ale hlavně celý tým příkladně bojoval, dobře doskakoval. Zaznamenali jsme deset trojek se slušnou úspěšností," dodal autor 16 bodů Richard Bálint.

"Dnes to byl špatný výkon z naší strany. V první čtvrtině jsme dělali lajdácké chyby. Hráči příliš přemýšleli o tom, kdo bude po dnešku druhý a nesoustředili se dobře na utkání. Druhou čtvrtinu jsme sice vyhráli, ale druhý poločas byl již zcela v režii Brna. Divákům se za naše vystoupení omlouvám, pokud byli natěšeni po výkonu proti Nymburku, tak dnes museli být zklamáni," neskrýval rozčarování Petr Czudek.

Trenéra doplnil kapitán Kuba Šiřina: "Brno nás dnes potrápilo vynikající obranou, my jsme si s ní nedokázali poradit. Dali jsme dnes jen pět trojek a to je na nás málo. Rovněž na doskoku byl soupeř lepší a vyhrál zaslouženě."

Šířa nastřílel 16 bodů, přidal 3 doskoky a 4 asistence (val. 16). Ještě lépe si vedl Martin Gniadek s 18 body, 5 doskoky a 3 asistencemi (val. 22). Přes deset bodů se dostal ještě Honza Švandrlík (11 bodů, 2 doskoky, 4 zisky), 7 bodů a 7 doskoků měl na kontě Matty Markusson.

Brno bylo úspěšnější ve dvojkách (38/22 - 35/23), trojkách (29/5 - 29/10) i na doskoku (30 - 42). Opava měla méně zisků (10 - 12), ale i méně ztrát (15 - 18). Také v bodech laviček jsme měli mírně navrch (38 - 33).

Dá se říci, že Opava si ve středu vybrala "den blbec", který umocnilo i zranění Rosti Dragouna, o jehož vážnosti se bude vědět více až po vyšetření. Navíc zápas nedohrál ani Mirek Kvapil.

Teď čeká na naše basketbalisty Louda Auto FINAL 4 Českého poháru v Lounech. V semifinále je v sobotu čeká celek Pardubic. Snad si naši kluci po nepovedené středě spraví chuť a přetrhnou šňůru porážek.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.