23. 03. 2023

Ohlasy zápasu A1/9/23 Opava - Ostrava

Naši basketbalisté konečně zlomili letošní prokletí jménem Ostrava

Ve středu vedli prakticky celý zápas a před bouřlivou kulisou 1280 diváků získali důležitou výhru. Nálada v obou táborech byla pochopitelně rozdílná.

"Opava šla od počátku tvrdě za vítězstvím a nedala nám šanci. Vyrobili jsme velké množství ztrát a to se nedá vyhrávat. Bojovali jsme sami se sebou, měli jsme na dnešní zápas špatně nastavené hlavy a s hlavami dole se nevyhrává. Do konce A1 zbývá ještě pár utkání a my se také chceme vyhnout předkolu play-off. Musíme něco změnit, abychom toho dosáhli," uznal porážku Adam Choleva.

Svého trenéra doplnil Matej Majerčák: "Domácí dnes byli lepším týmem. S dnešním výkonem bychom nevyhráli ani se slabším celkem. Měli jsme to s Opavou tři nula a chtěli jsme dominanci potvrdit i počtvrté, ale tvrdě jsme narazili."

To David Zach byl spokojen: "Pro nás dnes důležité utkání, které jsme zvládli. Od začátku jsme šli do všech soubojů s větším nasazením než soupeř. Do poločasu jsme si vytvořili náskok a ve zbývajících dvou čtvrtinách jsme utkání kontrolovali. Věděli jsme, že máme širší rotaci a to se naplnilo. Nastoupilo všech dvanáct hráčů a všichni skórovali, takže z naší strany spokojenost. Děkujeme fanouškům za úžasnou atmosféru."

"Ostrava nás letos již třikrát porazila a tak úkol zněl jasně. Prvořadým cílem bylo zastavit Morgana. To se nám sice zcela nepodařilo, ale byl na střelbu z perimetru v dresu hostí osamocený. Chceme se vyhnout předkolu play-off, takže dnes a v pátek v Kolíně to jsou nutná vítězství. Polovinu máme splněnou a ve vyrovnané soutěži se ještě může stát cokoliv," přidal svůj pohled Kuba Slavík.

Opava ovládla prakticky všechny statistiky: dvojky (33/21 - 19/12), trojky (34/15 - 36/10) i šestky (29/21 - 30/21), soupeře jsme přeskákali 40 - 32, měli jsme více zisků (12 - 8) a méně ztrát (16 - 19), bodovali jsme z rychlých protiútoků (26 - 15) a naše lavička předčila tu ostravskou (50 - 12). O naší převaze svědčí i porovnání týmových koeficientů: Opava 127, Ostrava 76.

Nejlepším střelcem byl s 20 body (dvojky 6/5, trojky 3/3) Jakub Mokráň, který přidal ještě 4 doskoky a 2 asistence (val. 17). Nejužitečnějším hráčem byl ale Jakub Slavík (14 bodů, 5 doskoků, 4 zisky, val. 19). Výtečně zahrál také Luděk Jurečka, který přispěl 14 body (dvojky 1/1, trojky 8/4), 4 doskoky a 2 asistencemi (val. 16). Jak již ale řekl David Zach, skóroval každý z 12 hráčů na soupisce.

Teď musí naši basketbalisté dobře zregenerovat, protože již v pátek 24.3.2023 na ně čeká další důležitý zápas v boji o 6. místo. Pojedou totiž na palubovku kolínských Medvědů.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.