12. 01. 2023

Ohlasy zápasu ČP Nový Jičín - Opava

Opava si podle předpokladů bezpečně poradila s Novým Jičínem

Před 240 diváky, z nichž početně sice menší, ale o to hlasitější část tvořili opavští fanoušci, drželi domácí krok jen úvodní 2 minuty. Pak se už projevil rozdíl a Opava i bez Filipa Zbránka a dvou nových amerických akvizic dominovala. 

"Opava dala sedm trojek v řadě. Po každé z jiné ruky, z jiného místa. To se vám pak hraje blbě. Tím se Opava dostala do klidu. Rozdíl mezi oběma soutěžemi musel být znát. Na druhou stranu skoro o šedesát to být nemuselo. Přijelo i dost fanoušků z Opavy. Přece jenom basketbal z historického hlediska je s Novým Jičínem spojen," řekl po utkání domácí trenér David "Bobo" Hájek.

"Pro nás jen dobře, že jsme rozhodli brzy. Nebyla to v našem podání taková trápená, jako v minulém roce na palubovce třetiligového Brna. Hráli jsme v klidu, byly tam ale zbytečné chyby, které si nemůžeme v lize dovolit," přidal svůj pohled Luděk "Larry" Jurečka.

Opava ovládla prakticky všechny činnosti, nejmarkantnější to bylo v trojkách (26/9 - 31/17), doskocích (32 - 46) a bodech laviček (13 - 48).

Prim v našem dresu hrál neomylný Radek Farský. K 22 bodům (trojky 5/5, dvojky 3/3, šestky 1/1) přidal i 8 doskoků a 5 asistencí (val. 30). Double-double si připsal Radovan Kouřil (12 bodů, 10 asistencí, 3 doskoky, val. 22), jen jediný bod chyběl k double-double Honzovi Mičkovi (9 bodů, 11 doskoků). Zahráli si všichni a všichni také bodovali, například Adam Robenek měl na kontě 8 bodů.

Osmifinále poháru je tedy úspěšně za námi, teď na nás opět čekají těžké zápasy v KNBL. A jeden z nejtěžších přijde na řadu již tuto sobotu, kdy zajíždíme na palubovku momentálního lídra soutěže, kterým je Brno.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.