20. 10. 2021

Ohlasy zápasu FEC 2/22 Den Bosch - Opava

Ani ve druhém zápase letošního ročníku FIBA Euro Cupu Opava nezvítězila, ale výsledek dává jistou naději

Hlavně poslední čtvrtina tomu ale příliš nenasvědčovala. Ještě 5 minut před koncem totiž naši (bez Kuby Šiřina a Mirka
Kvapila) prohrávali 64:85. Pak ovšem využili nekoncentrovanosti domácích a snížili na konečných 82:87.

"Výsledek do odvety není až tak špatný. Nicméně pětatřicet minut jsme pokračovali v nepovedeném výkonu z Kolína. Za
stavu 85:64 to vypadalo z naší strany na ručník. Bavíme se o tom, že pro domácí je klíčový Price a my mu dovolíme dát
za poločas šest trojek. Děláme ztráty, které jsou z kategorie hloupých. Připadá mi to, že se stále hledáme, momentálně
se nepotkáváme s formou,"
nebyl vůbec spokojen Petr Czudek.

Den Bosch měl lepší bilanci ve ztrátách (14 - 15) i ziscích (10 - 6). Měl také lepší úspěšnost střelby dvojek i
šestek, bilance trojek se ve druhé půli srovnala. Domácí minuli pouze 1 trestný hod (17/16) Opava hned 5 (13/8).
Domácí trestali opavské ztráta z rychlých protiútoků (20 bodů proti opavským 8), Opava zase prokázala lepší lavičku
(21 - 25).

Naším nejlepším hráčem byl Mattias Markusson. Ten k 17 bodům přidal 11 doskoků a 3 bloky (val. 26). Sedmnáct bodů
nastřílel také Radim Klečka, 11 body, 7 doskoky a 7 asistencemi přispěl i Radovan Kouřil (val. 14). Tomu se celý zápas
střelba nedařila a všechny své body zaznamenal až v poslední pětiminutovce.

Naši kluci teď musí "přešaltovat" na modus KNBL, již v sobotu je čeká Ústí nad Labem. Další utkání FEC je pak na
programu ve středu 27.10., kdy od 18:00 hod. přivítáme v Opavě lisabonskou Benficu.