20. 10. 2022

Ohlasy zápasu FEC 2/23 BC Balkan - Opava

Ani druhý pokus o výhru ve FIBA Euro Cupu Opavě nevyšel

Domácí sice vedli celý zápas, ale v poločase jsem ztráceli pouhé tři body. Rozhodla třetí čtvrtina, kterou jsme ztratili poměrem 7:20. Pak už si domácí svou výhru pohlídali.

"Do první čtvrtiny jsme vstoupili ustrašeně, bylo to v našem podání bez energie a soupeř toho dokázal dokonale využít. Ve druhé čtvrtce jsme si pomohli útočným doskokem, chytili se střelecky a vrátili jsme se do hry z minus šestnáct na minus tři.

Ve třetím dějství nám sice fungovala zóna, jenomže jsme se nedokázali trefit z otevřených pozic. Naopak soupeř dal dvě dalekonosné střely, šel do trháku a zápas už nepustil. V útoku se potýkáme se ztrátou formy a to je problém. Domácí celek byl hratelný, bohužel když dáte čtyřiašedesát bodů, tak nemůžete být v Evropě úspěšní," okomentoval zápas Petr Czudek.

Balkan nás přestřílel ve dvojkách (29/18 - 31/14), v trojkách (35/12 - 39/8) i šestkách (9/7 - 18/12). Ve vyrovnaném doskoku (41 - 40) čněl náš útočný doskok (9 - 18), měli jsme více zisků (11 - 12) a méně ztrát (25 - 20). Bohužel k naší nepřesné střelbě se přidala i síla bulharské lavičky (30 - 10).

Nejužitečnějším hráčem zápasu byl Dontay Bassett, který k 26 bodům (trojky 7/3) přidal i 12 doskoků, z toho 8 útočných (val. 29). Tradiční oporou byl také Jakub Mokráň (10 bodů, 3 doskoky, val. 15), že po zranění formu neztratil prokázal Filip Zbránek (11 bodů, 4 doskoky). Nejlepším hráčem domácích byl Christo Zachariev (21 bodů, val. 25).

Kromě porážky byla dalším nepříjemným faktorem skutečnost, že byl zrušen ranní let, kterým se naše výprava měla vracet. Domů tak poletí až ve čtvrtek večer.

Na naše basketbalisty teď čeká sobotní ligový zápas s USK Praha, ve středu 26.10.2022 pak přivítají ve třetím kole FIBA Euro Cupu levické Patrioty, kteří jsou po porážce 68:77 na půdě Keravnosu rovněž bez výhry.