28. 10. 2021

Ohlasy zápasu FEC 3/22 Opava - Lisabon

Naši basketbalisté neuspěli ani ve třetím zápase FIBA Euro Cupu, ale k výhře tentokrát chyběl jen krůček

Opava vyjma úvodu prakticky stále vedla, místy až dvouciferným rozdílem. Benfica dorovnala skóre až v poslední
čtvrtině a prodloužení pak patřilo Portigalcům.

"V první půli jsme v obraně opravdu nehráli dobře a Opava skórovala z trojek. Ve druhém poločase jsme se v obraně
zlepšili a zastavili jsme průniky Opavy. Rozdíl o 10 bodů ale průběhu zápasu neodpovídá. Měli jsme štěstí, ale hodně
jsme na tom pracovali a nikdy jsme se nevzdávali,"
okomentoval průběh trenér Benficy Norberto Alves.

Kryštof Vlček spokojeností nehýřil: "Zápas jsme si prohráli v posledních pěti minutách čtvrté čtvrtiny, kdy jsme měli
velmi dobré pozice, ale neskórovali jsme. Ať už to bylo z pod koše, z šestek či volných trojek. Soupeř to dával,
dostal se na koně, kdežto my jsme šli hlavami dolů. Dali jsme hromadu energie na zisk balonu. Hrál se tvrdý agresivní
basketbal."

"Troufnu si říci, že jsme prohráli jasně vyhraný zápas. Byli jsme celý zápas lepší, naše vedení bylo většinou
dvouciferné. Vlastními chybami jsme je nechali rozstřílet z trojkového oblouku, špatně jsme je odstavovali, takže měli
hodně útočných doskoků. Trestali nás z druhých šancí, navíc jsme nedali spoustu šestek, to byl také jeden z klíčových
faktorů. I ta špatná zkušenost je pro nás hodně cenná, ale měli jsme dneska vyhrát,"
potvrdil Krikův názor Kuba
Siřina.

Soupeř byl úspěšnější ve dvojkách (34/16 - 37/22) i trojkách (36/13 - 38/16). V proklínaných šetkách ale byla
přesnější kupodivu Opava (27/18 - 16/7). Bohužel nás Benfica přeskákala (38 - 48) a z druhých šancí naše zaváhání
trestala. Opava měla sice silnější lavičku (41 - 26), ale to nestačilo.

Opavským lídrem byl Jakub Šiřina s 23 body (dvojky 5/4, trojky 3/2, šestky 9/9), jedním doskokem a 4 asistencemi (val.
22). Dvoucifernými střelci byli také Radek Kouřil (15), Luděk Jurečka (13), Honza Švandrlík (11) a Jakub Slavík (10).
Mattias Markusson přidal ke 4 bodům 9 doskoků.

Po této porážce se sice šance na postup ze skupiny pomalu přesouvá do oblasti teorie, ale zápas s Benficou ukázal, že
Opava se může měřit s basketbalovou Evropou.

Další zápas FIBA Euro Cupu čeká na naše basketbalisty ve čtvrtek 4.11., kdy přivítáme ruský Perm. Již tuto sobotu se
ale v Opavě v rámci 10. kola KNBL představí BK Armex Děčín.