27. 10. 2022

Ohlasy zápasu FEC 3/23 Opava - Levice

Opava získala první pohárovou výhru a může dál pomýšlet na postup ze skupiny

Opavě vycházely začátky lichých čtvrtin, kdy si vypracovala náskok 11:0, resp. 54:37. Na začátku posledního dějství jsme vedli dokonce 69:45, ale pak přišly hluché chvíle a byla z toho nakonec desetibodová výhra.

"Abychom byli sebekritičtí, tak si myslím, že desetibodový rozdíl není treálný. Opava byla v tomto zápase mnohem lepší. Měli jsme velmi špatný vstup do utkání, ale dokázali jsme se dotáhnout a vrátit do zápasu. Opava vždycky, když zabrala, si dokázala jednoduše vytvářet pozice. Nedokázali jsme se přizpůsobit fyzické hře, oni hráli tvrdě, ale takhle se to prostě hraje. My jsme se s tím nedokázali vypořádat," přiznal porážku trenér Levic Michal Madzin.

Trenéra doplnil Martin Bachan: "Myslím, že jsme hráli katastrofálně. Soupeř byl důraznější, o čemž svědčí i výsledek. Rozhodla útočná i obranná agresivita, Opava dokázala trestat naše chyby. Dovolili jsme jim útočné doskoky a to nás stálo zápas."

"Měli jsme skvělý začátek, vedli jsme 11:0, byla tam z naší strany spousta energie, jak v útoku, tak obraně. Pak se to trochu zadrhlo. Do šaten jsme šli jen se šestibodovým náskokem. Vyšla nám skvěle třetí čtvrtina. Pracovali jsme dobře, bez chyb. Vypracovali jsme si až čtyřiadvacetibodové vedení, škoda jen, že pak jsme polevili v koncentraci a bylo z toho jen vítězství o deset. Jasně se ukázalo, že musíme být plně koncentrovaní celých čtyřicet minut," popsal utkání Petr Czudek.

"Jsem rád, že jsme protrhli výsledkový nezdar v pohárové Evropě. Těší mě také to, že přišlo hodně lidí, i když se hrálo ve středu. Jedeme nyní na Kypr zabojovat o postup. Je to jeden z našich předsezónních cílů," dodal ještě opavský kouč.

A ještě názor Radka Kouřila: "Do zápasu jsme vstoupili výborně, vedli jsme 11:0, ale potom jsme špatně komunikovali v obraně, vytvořili jsme pár chyb a pustili jsme Levice zpátky do hry. Pak se to nějak drželo, ale vstup do třetí čtvrtiny opět patřil nám a získali jsme náskok přes 20 bodů. Pak jsme zase polevili, asi jsme si mysleli, že to půjde samo. Pustili jsme je zase na nějakých 10 bodů, ale vítězství jsme udrželi, což bylo nejdůležitější."

Dvojky (33/16 - 33/17) byly vyrovnané, ale v trojkové střelbě (28/11 - 23/6) i v šestkách (20/15 - 28/18) byla přesnější Opava. Vyrovnané byly ztráty (16 - 17) i zisky (10 - 9), ale Opava ovládla doskok (39 - 32) a měla lepší lavičku (27 - 16). 

Střelecky nás opět podržely naše stálice Dontay Bassett (17 bodů, 9 doskoků, 3 asistence, val. 18) a Jakub Mokráň (16 bodů, 3 doskoky, val. 15). Na 10 bodů a 5 asistencí se dostal Radovan Kouřil (val. 11), formu posledních dní potvrdil ve středu stoprocentně střílející Mirek Kvapil (8 bodů, 5 doskoků, 3 zisky, val. 15), Kuba Šiřina k 7 bodům přidal 9 asistencí a 3 doskoky (val. 14).

Ve FIBA Euro Cupu nás čeká ve středu 2.11.2022 zápas na Kypru s celkem Keravnos BC, který ve 3. kole podlehl v Botevgradu týmu BC Balkan 76:85 po prodloužení.

Již v sobotu  29.10.2022 budeme v KNBL hostit Basket Brno. Kvůli televiznímu přenosu zápas začne již v 15:45 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.