11. 11. 2021

Ohlasy zápasu FEC 5/22 Opava - Den Bosch

První výhru ve FIBA Euro Cupu získala Opava díky kolektivnímu výkonu, zvlášť podpořenému některými výkony jednotlivců

Po vyrovnaném prvním poločase se naši utrhli ve třetí čtvrtině a zápas dotáhli do vítězného konce. Po zápase
samozřejmě vládla na opavské straně spokojenost.

"V první řadě musím říci, že jsem strašně rád za tuhle výhru, protože končit 0 - 3 s domácími zápasy by bylo špatné.
Věděli jsme, že Den Bosch bude pro nás hratelný stejně jako Benfica. S Benficou nám to uteklo, dneska jsme to zvládli.
Každopádně to v prvním poločase vypadalo jako vyrovnané utkání, soupeř trestal naše až hloupé ztráty a dával body po
útočném doskoku.

Ve druhém poločase nás podrželi Honza Švandrlík a Radim Klečka, kteří dali 11 bodů,což bylo o tři víc než dal Den
Bosch celkem. Moc děkuji všem hráčům, všichni odvedli maximum. Chtěl bych ještě poděkovat Radimu Vysockému za žluté
kravaty, které nám přinesly štěstí,"
zářil po utkání Kryštof Vlček.

Krika doplnil Jakub Slavík: "Jsem rád za výhru, i když první půle nebyla od nás dobrá. Soupeř vybíhal do rychlých
protiútoků a z těch nám zatápěl. Měli jsme hloupé ztráty, ale jsem rád, že jsme to ve druhém poločase byli schopni
překlopit a urvat domácí pohárovou výhru."

"V první řadě bych chtěl Opavě pogratulovat k výhře. Opava hrála výborný zápas, měla skvělou střelbu. Myslím, že
začátek byl vyrovnaný, bodovali jsme z brejků a bylo to dobré. Potom ale začala Opava skórovat z druhých šancí,
kontrolovala zápas a vyhrála,"
okomentoval utkání trenér Heroes Erik Braal.

Opava přestřílela Den Bosch hlavně v trojkách (46/18 - 27/8), dvojková úspěšnost (18/9 - 39/20) i šestky (22/16 -
11/8) byly vyrovnané. Velký rozdíl byl v doskocích (45 - 35) a ještě větší v bodech lavičky (54 - 22) a v bodech po
doskocích (24 - 9).

Opavským "hrdinou" byl tentokrát Jan Švandrlík s 22 body (trojky 10/6), třemi doskoky a 4 zisky (val. 22). Střelecky
ho nejvíce 15 body (trojky 8/5) podpořil Radim Klečka. Mattias Markusson zaznamenal 7 bodů, ale přidal 13 doskoků a 3
bloky (val. 17). Sedm asistencí měl na kontě Kuba Šiřina, šestkrát asistoval Radek Kouřil. Osobně bych chtěl ještě
zmínit výkon Rosti Dragouna, který skvěle odvedl černou práci v obraně a přidal k ní také 5 bodů a 7 doskoků (val.
11).

Opavu teď čeká sobotní domácí zápas s Nymburkem a ve středu zakončí své působení ve FIBA Euro Cupu na půdě týmu SL