24. 11. 2022

Ohlasy zápasu FEC 5/23 Opava - Botevgrad

Opava má třetí výhru ve FEC v řadě a také reálnou naději na postup ze skupiny

První trhák Opavy přišel v koncovce 1. čtvrtiny, kterou Opava vyhrála 8:0. Pak už jsme hosty do vedení nepustili, naopak jsme se několikrát dostali do kýženého vedení přes 15 bodů. Na konci to sice bylo "jen" o 14, ale i tak máme velkou šanci na postup.

"Jsem rád, že se nám podařilo vyhrát a postup tak máme ve svých rukou. Na našem týmu byla vidět hladovost. Kluci nechtějí v Evropě skončit, udělali pro to maximum. Navíc doma jsme dvakrát prohráli. Motivace byla obrovská. Od začátku zápasu jsme hráli ve velké rotaci, to byl jeden z rozhodujících faktorů. Navíc do druhého poločasu naskočil ještě Larry Jurečka, který nám svými zkušenostmi a body hodně pomohl," pochvaloval si po zápase Kryštof Vlček.

"V závěru nám to uteklo. Před odvetou jsme mohli mít ještě lepší pozici. Ale i tak máme situaci ve svých rukou," dodal ještě asistent trenéra Petra Czudka.

Balkan měl sice lepší dvojky (32/16 - 29/17), ale Opava zase trojky (37/14 - 25/7) a šestky (13/9 - 22/14). Soupře jsme překákali 38 - 33 (útočné doskoky 16 - 10), měli jsme méně ztrát (17 - 21) a více zisků (9 - 8). I v bodech laviček jsme měli navrch (43 - 26).

Střelecky se 16 body (trojky 5/4) zaskvěl Filip Zbránek, nejužitečnějším opavským hráčem byl ale Radovan Kouřil (10 bodů, 7 asistencí, val. 17). Jakub Mokráň přidal 10 bodů a 8 doskoků (val. 15), 10 asistencí měl na kontě Kuba Šiřina, 11 bodů zase Jan Švandrlík a Luděk Jurečka.

Naši mají před sebou poslední zápas skupiny D Fiba Euro Cupu ve středu 30.11.2022 v Levicích. V případě výhry mají jistý postup a nemusí se ohlížet na zápas Keravnos - BC Balkan. V případě výhry Botevgradu na Kypru by nás dál posunula i těsná porážka.