18. 11. 2021

Ohlasy zápasu FEC 6/22 Lisabon - Opava

Ani v posledním zápase FIBA Euro Cupu neudělali naši basketbalisté ostudu a mohli si dokonce z Lisabonu odvézt výhru

Volno měli tentokrát Kuba Šiřina, Rosťa Dragoun a Martin Gniadek, navíc do utkání pro problémy se zády nakonec vůbec
nenastoupil Kuba Slavík a v průběhu zápasu měl zdravotní problémy také Luděk Jurečka.

Naše oslabená sestava vstoupila do zápasu dobře a vyhrála 1. čtvrtinu o 10 bodů. Pak začali domácí trestat naše ztráty,
rozstříleli se z perimetru a 5 minut před koncem vedli o 13 bodů. Opavské "torzo" se ale nevzdalo. Těsně před koncem
Opava prohrávala jen o dva body, ale trojka Radka Kouřila se do koše nakonec nevešla.

"Věděli jsme, že Benfica se bude chtít ze základní skupinou rozloučit vítězstvím, ale začátek nebyl ze strany soupeře
až tak koncentrovaný. Od toho se odvíjela první čtvrtina, ve které jsme získali desetibodový náskok. Bylo jasné, že
soupeř to nenechá jenom tak. Škoda druhé a třetí čtvrtky, ve které jsme vyrobili několik hloupých ztrát a dovolili
jsme soupeři dávat lehké koše.

Ale jsem na hrdý na kluky, že v osmi lidech bojovali až dokonce. Basketbal je velmi rychlá hra, stačí minuta a všechno
je jinak. Měli jsme střelu na vítězství, škoda, že to nevyšlo. S Benficou jsme prohráli dvakrát vyrovnaný zápas.
Odnášíme se plno pozitivních věcí a věřím, že se do této soutěže opět vrátíme. Velkou pochvalu si zaslouží Juraj
Páleník a Honza Mička, podali opravdu nadstandartní výkon,"
byl i přes prohru relativně spokojený Petr Czudek.

Zatímco ve dvojkách (34/16 - 39/20) a šestkách (11/6 - 22/20) byli úspěšnější naši basketbalisté, zápas rozhodly
trojky. V těch měli domácí úspěšnost 39 % (41 - 16), naši necelých 30 % (27/8). Vyrovnané byly doskoky (41 - 42),
Benfica měla lepší bilanci ztrát (13 - 15) i zisků (10 - 7). Naši více skórovali po doskoku (13 - 17), domácí z
rychlých protiútoků (22 - 8). Zajímavostí zápasu bylo, že domácí neházeli v prvním poločase ani jeden trestný hod.

MVP zápasu byl Radovan Kouřil. Ten zaznamenal double-double za 14 bodů a 12 asistencí, k tomu přidal také 5 doskoků a
2 zisky (val. 22). Stejný počet bodů, 4 doskoky a 1 zisk měl na kontě Mirek Kvapil (val. 17). Dvouciferní byli také
Juraj Páleník (13 bodů, trojky 5/3, 4 doskoky), Jan Švandrlík (12 bodů, 6 doskoků) a Mattias Markusson (10 bodů, 6 doskoků).
Výborně zahrál také Honza Mička, který k 9 bodům přidal 7 doskoků.

Pohárová pouť Evropou tedy pro tuto sezónu pro Opavu skončila. Před reprezentační přestávkou ještě v sobotu zajíždíme
na palubovku BK Olomoucko k utkání 14. kola KNBL.