16. 04. 2023

Ohlasy zápasu PPO/1/23 Opava - Slavia Praha

Naši basketbalisté po pomalejším rozjezdu potvrdili roli favorita a udělali první krok k play-off

Prakticky se o tom rozhodlo v závěrečných 6 minutách prvního poločasu. Naši tento úsek vyhráli 21:5 a získané vedení už z rukou nepustili. 

"Gratuluji domácím k zasloužené výhře. Opava byla běhavější a dominovala na doskoku. V pondělí chceme doma vyhrát a vrátit se ještě jednou do Opavy," neztrácel ani po prohře optimismus Pavel Beneš.

"Nehráli jsme špatně, ale Opava byla dnes lepší. Nevydrželi jsme vzdorovat celých čtyřicet minut. Na domácí utkání se musíme dobře připravit a pokusit se v pondělí zvítězit," doplnil Benyho nejlepší hráč Slavie Dantez Walton.

"Důležité první vítězství. Děkujeme divákům za úžasnou podporu. Soupeř začal nebojácně, ale do poločasu jsme šli s náskokem, který jsme postupně navyšovali. Slavia však hrála naplno až do konce a v závěru snížila na rozdíl patnácti bodů. Jsem rád, že si zahráli všichni hráči a všichni bodovali. Pražany táhli američtí hráči Walton a John, na kterém se musíme na pondělí dobře připravit," zhodnotil utkání David Zach.

"Jsme rádi za první krok proti houževnatému soupeři. I když se nám příliš nedařila střelba, dokázali jsme Slávii přehrát zejména na doskoku. V pondělí chceme sérii ukončit, ale nebude to jednoduché," přidal svůj názor Luděk Jurečka.

Jak už řekl Larry, Opava dominovala na doskoku (45 - 32) a ve dvojkách (30/22 - 37/18). Slavia měla lepší trojky (40/11 - 28/11), měla více zisků (4 - 7) a méně ztrát (12 - 10). Opět se ale ukázala síla naší lavičky (44 - 26).

Z opavských jednotlivců hráli prim Jakub Mokráň (19 bodů, 7 doskoků, 2 asistence, val. 24), Kuba Šiřina (16 bodů, 5 doskoků, 7 asistencí, val. 19) a Luděk Jurečka (14 bodů při dvojkách 1/1 a trojkách 3/3, val 16).

Potvrdit domácí výhru pojedou naši basketbalisté do Prahy už v pondělí 17.4.2023. Jestli se série ještě vrátí do Opavy, o tom se bude rozhodovat ve slávistické hale Eden od 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.