18. 04. 2023

Ohlasy zápasu PPO/2/23 Slavia - Opava

Bída z nadstavby trvá, ani v předkole Opava nevyhrála venku

Přitom domácí nastoupili bez jednoho z klíčových hráčů Trevora Johna, Opava byla až na Honzu Mičku kompletní. Ve vyrovnaném zápase rozhodla koncovka, kterou naši ztratili 0:7 a Pavel "Pampi" Pumprla, který dal oněch 7 závěrečných bodů, si ještě protáhl profesionální kariéru minimálně o jeden zápas.

"Úplně jednoduše - zvítězili jsme, to jsme chtěli. Vítězství se nerodilo snadno, protože Opava přijela velice dobře připravena. Opět jsme dostali 90 bodů, za to nebudu úplně šťastný, zítra se musíme na to zaměřit. Vrátili jsme sérii do Opavy, věřím, že i ve třetím utkání můžeme být rovnocenným soupeřem, vicemistrovi, tak uvidíme," byl po zápase spokojen Pavel Beneš.

Podobné pocity zažíval i Pavel Pumprla: "Vyhrát jsme chtěli, tak jsme vyhráli, štěstíčku jsme šli naproti. Byl to vyrovnaný zápas – to, co jsme si předsevzali, že pokud to budeme držet vyrovnané, že doma si budeme trochu věřit. Opava nebyla v úplně nejlepší formě, a i když šla párkrát přes nás, my jsme ukázali obrovský charakter, bylo vidět, že ještě nikdo nechtěl, aby sezona končila. Tak ne že bych se těšil na čtyřhodinovou cestu do Opavy, ale na ten zápas se ještě těším. Ještě jeden ve žlutém pekle si rád dám."

"S nasazením a bojovností můžeme být spokojeni. Dali jsme do hry i energii. Dobře nám vyšla třetí čtvrtina. Bohužel ve čtvrté čtvrtině to vzal na sebe loučící se Pavel Pumprla. Dával šestky, trojku, měl zisk. Konec je pro nás smutný. Musíme se z této porážky otřepat. Ve středu hrajeme o všechno. Pokud neuspějeme, sezona nám končí," řekl Petr Czudek.

"Viděli jsme velice zajímavé utkání, to se muselo divákům líbit. Žádný tým si nevypracoval rozhodující náskok. Musíme poblahopřát Slavii, byla bojovnější, chtěla to trošku víc. Máme před sebou třetí zápas, na ten se připravíme a věřím, že doma to zvládneme a že si ten postup do čtvrtfinále zajistíme," neztrácí naději na postup Luděk Jurečka.

Slavia nás přehrála ve dvojkách (35/27 - 31/15), trojky (23/7 - 39/13) byly vyrovnané a šestky (28/17 - 21/18) hrály v náš prospěch. Vyhráli jsme i na doskoku (32 - 39), z čehož pramenily naše body z druhých šancí (0 - 16). Propastný rozdíl byl ale v ziscích (9 - 4) a ztrátách (9 - 12). O zasloužené výhře domácích svědčí i poměr týmových koeficientů: Slavia 112, Opava 87.

Opavský střelecký prapor drželi hlavně Martin Gniadek (16 bodů, 6 doskoků, 2 asistence, val. 16), Jakub Šiřina (14 bodů, 2 doskoky, 7 asistencí, val. 17) a Jakub Slavík (14 bodů, 3 doskoky, val. 11). 

Ve středu nás čeká boj o prodloužení sezóny. Jestliže neuspějeme, skončíme devátí, což by byl náš nejhorší výsledek za posledních 10 sezón. Věřme, že hala bude plná a ve žlutém pekle soupeře utavíme. Hraje se 19.4.2023 od 16:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.