19. 04. 2023

Ohlasy zápasu PPO/3/23 Opava - Slavia

V rozhodujícím zápase předkola nedali naši basketbalisté Slavii šanci a vysoko zvítězili

Už v první půli si vytvořili dvacetibodový náskok a bylo prakticky rozhodnuto. Na začátku druhého poločasu se sice hosté chtěli dostat do zápasu, ale naši po krátkém zaváhání znovu převzali otěže zápasu do svých rukou. 

V závěru pak byly vidět i kuriózní situace, jako když po neúspěšné šestce Kuby Mokráně nikdo nedoskakoval, takže si náš pivot doslova dokráčel pro míč a zavěsil. Poslední akci zápasu pak měl loučící se Pavel Pumprla, před nímž se naši hráči rozestoupili a umožnili mu, za potlesku publika, skórovat.

"Gratuluji domácím k postupu do play-off. Opavští dnes předvedli to, co je zdobilo v loňském roce. Kolektivní a agresívní hru na obou polovinách hřiště. Přeji jim úspěch proti Brnu. Pokud budou předvádět to, co dnes, mají šanci," pogratuloval svému bývalému týmu Pavel Beneš.

Další ex-opavák Pavel Pumprla hovořil podobně: "Dne jsme dostali školení z toho, jak se hraje o všechno. Opava byla ve všech činnostech lepší. Věřím, že si mí spoluhráči z opavského výkonu vezmou příklad."

"Dnes jsme splnili do puntíku vše, co jsme si řekli před utkáním. Byli jsme agresívní jak v obraně, tak v útoku. Vlétli jsme do utkání s obrovskou energií a po první čtvrtině byl na hřišti jen jedno družstvo. Trochu jsme zaváhali ve vstupu do třetí čtvrtiny, kdy Slavia pro změnu vlétla na nás. Rychle jsme se však otřepali a znovu jsme pevně drželi zápas ve svých rukou. Třešničkou na dortu dnes bylo osmnáct vstřelených trojek. Děkujeme za podporu divákům, kteří na nás nezanevřeli ani po matném výkonu v Praze. V Brně se pokusíme urvat jedno vítězství," zářil spokojeností David Zach.

I MVP utkání Jakub Mokráň složil poklonu fanouškům: "Důležité vítězství, které jsme rozhodli již v první čtvrtině, kterou jsme vyhráli o dvacet bodů. Dnes jsme hráli kolektivně a vzájemně jsme si vyhovovali na obou polovinách. Výborní diváci nás hnali dopředu."

Slavii jsme přestříleli ve dvojkách (31/20 - 34/18) a šestkách (22/17 - 25/18). Dali jsme 18 trojek (46/18) ale přesnost střelby z perimetru byla mírně na straně hostů (19/8). Naši ale totálně ovládli doskok 45 - 28 (z toho útočný 22 - 8), z čehož pramenily i body z druhých šancí (21 - 7). Měli jsme výrazně méně ztrát (10 - 17) a více zisků (13 - 6) a naše lavička vysoko přehrála tu pražskou (46 - 12). O tom všem svědčí i týmový index: Opava 147, Slavia 77.

MVP zápasu byl Jakub Mokráň s 23 body, 8 doskoky, 3 asistencemi a 1 ziskem (val. 29). Výborný zápas odehrál Mirek Kvapil (16 bodů, 5 doskoků, 1 asistence, val. 17). Čtrnáct bodů (trojky 5/3) a 4 asistence zaznamenal Kuba Šiřina, 14 bodů, 4 doskoky a 2 asistence Jakub Slavík, svůj den měl i Radek Kouřil (11 bodů, 8 asistencí, 3 doskoky, val. 19). Jak už ale řekl Kuba Mokráň, výhra byla kolektivním dílem.

Na náš celek teď čeká čtvrtfinále play-off a v něm druhý tým základní části Brno. První dva zápasy se hrají neděli 23.4. a v pondělí 25.4. v Brně, odvety pak ve čtvrtek 27.4. a pátek 28. 4.2023 v Opavě.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.