24. 04. 2023

Ohlasy zápasu QF/1/23 Brno - Opava

V pravý čas prolomili naši basketbalisté prokletí venkovních palubovek a vedou v sérii s Brnem 1 - 0

Opava dvakrát získala dvouciferné vedení a dvakrát se Brno vrátilo do zápasu. V závěru vzal tým do batohu kapitán Kuba Šiřina, který dal 9 opavských bodů v řadě a dílo brněnské zkázy dokončil trestným hodem Jakub Mokráň. Za podpory skvělých opavských fanoušků jsme tak získali první čtvrtfinálový bod.

"Těžko se bavit o tom, co nefungovalo. Dostali jsme 16 trojek, Opava měla vysokou úspěšnost, hrála dnes dobře. Myslím si, že to začalo od první čtvrtiny, kde jsme je nechali chytnout. Na konci klobouk dolů před Kubou Šiřinou, vzal to na sebe a rozhodl to tam. Je to 1-0, nic se neděje, soustředíme se na zítřejší zápas. Evidentně to bude vyrovnaný, takže se na to musíme soustředit," rozebíral zápas domácí asistent Martin Vaněk.

"Na konci jsme se trochu trápili, neuměli jsme se dostat do volných pozic. Dostali jsme 94 bodů a pokud chceme být úspěšní, musíme na tom zapracovat. Opava má hru založenou na tom, že všichni můžou vystřelit za tři a my o tom víme. Bohužel hned na začátku jsme si nepohlídali střelce. Opava se chytla a potom už se to s námi vezlo. Tuhle sérii rozhodne doskok," přidal svůj názor Jakub Krakovič.

To Kryštof Vlček mohl být spokojen: "Dnes nám fungovaly hlavně trojky. Vždy, když jsme byli v kritických momentech, trefili jsme trojku a tím jsme se uklidnili. Taková úspěšnost, to je krása a to nám velmi pomohlo. Myslím, že nám dost pomohlo i to, že jsme byli v předkole. Jsme pořád v zápasovém rytmu a to nám hlavně na začátku také dost pomohlo."

"Dnes to splnilo všechny parametry, co se od play-off očekává. Bylo to tvrdé, jednou vedlo Brno, jednou my. Chceme Brno uběhat, máme rotaci 12 hráčů, chceme hrát rychle a to je to, co nás historicky zdobí. V posledních zápasech jsme najeli na tu správnou notu a pokračujeme v tom i v Brně," doplnil Krika Radek Farský.

Brno mělo přesnější dvojky (41/24 - 34/15), Opava zase trojky (26/10 - 31/16), zato v šestkách se oba týmy trápily (23/14 - 27/16). Na doskoku bylo lepší Brno (39 - 33), Opava měla méně ztrát (17 - 14), zisky byly vyrovnané (7 - 7) stejně jako další statistiky. Jen v bodech laviček nás Brno předčilo poměrem 45 - 33. 

O Kubovi Šiřinovi už byla řeč. Náš kapitán zaznamenal 24 bodů (trojky 9/4), přidal 4 doskoky a 4 asistence (val. 17). Hlavně v první půli zářil i Jan švandrlík, který měl nakonec na kontě 14 bodů (trojky 6/4) a 5 doskoků (val.17). Dvanáct bodů (dvojky 2/2, trojky 3/2) přidal Radek Farský (val. 16), 11 bodů, 4 doskoky a 2 asistence (val. 16) zase Jakub Mokráň. 

První čtvrtfinále je už minulostí, druhé na nás čeká již dnes, tedy v pondělí 24.4.2023, začíná se opět v 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.