25. 04. 2023

Ohlasy zápasu QF/2/23 Brno - Opava

Po dramatickém závěru urvali naši basketbalisté v Brně další výhru a vedou ve čtvrtfinále 2 - 0

Průběh čtvrtfinále č. 2 připomínal předchozí duel. Opava se v průběhu třetí čtvrtiny dostala do patnáctibodového trháku, ale Brno v posledním dějství opět vedlo. Vedení se pak přelévalo za strany na stranu, ale v posledních vteřinách zápasu rozhodl trojkou hrdina okamžiku Filip Zbránek.

"V první řadě gratuluji Opavě k vítězství. Myslím si, že vyhrál šťastnější. Prohrávali jsme o 15 bodů, ale dokázali jsme se vrátit zpátky. Ve druhém poločase jsme ukázali, jak musíme hrát. Důležitý je také udržet emoce, nerozčilovat se zbytečně na rozhodčí. Je to play-off, je to 2:0. Jedeme do Opavy a necháme tam všechno, protože nemáme co ztratit," řekl po utkání asistent Martin Vaněk.

Viktor Půlpán spokojen rozhodně nebyl: "Celý zápas jsme dělali chyby, nedávali jsme spoustu jednoduchých košů. Místo abychom si udělali náskok, tak byla pořád ve vedení Opava. Opava byla v pohodě, trefovala těžké střely. Musíme hrát lépe v obraně, opět jsme dostali spoustu bodů. Je těžké Opavu zastavit, pokud se chytne jednoduchými koši."

"Děkuji všem fanouškům, kteří dnes přišli do Brna, vytvořili skvělou atmosféru. Byli jsme dvakrát šťastnější tým, ale dnes jsme si za tím šli hned od začátku. Nakonec Filip Zbránek ukázal, že je to hráč pro play-off a my jsme velmi rádi, že ho tady máme a vyhrál nám zápas," zářil naopak po zápase Kryštof Vlček.

"Na konci jsem měl volnou střelu a padlo to tam. Velké díky patří klukům, kteří doskočili ten balon. Brno to už teď bude mít hodně těžké," popsal situaci v závěru šťastný střelec Filip "Zelo" Zbránek. Jeho rozhodující trefu si můžete vychtnat zde.

Opava měla přesnější dvojky (36/17 - 28/17), Brno zase trojky (21/8 - 41/12) a šestky (32/26 - 23/16). Vyhráli jsme na doskoku (33 - 41) a z toho pramenily také body z druhých šancí (5 - 23), Brno naopak těžilo z rychlých protiútoků (17 - 7). Měli jsme více zisků (6 - 10) a méně ztrát (15 - 13) a naše lavička tentokrát přehrála 34 - 39 tu brněnskou. Zajímavostí obou brněnských zápasů bylo, že domácí měli v obou lepší týmový index (v neděli 104 - 96, v pondělí 97 - 93).

Bodově se prosazovali hlavně Jakub Slavík (15 bodů při trojkách 4/3, 3 doskoky, 2 zisky, val. 14) a Radek Farský (15 bodů, 3 doskoky, 2 asistence val. 14). Čtrnáct bodů, včetně závěrečné trojky, přidal Filip Zbránek, 11 bodů zase Honza Švandrlík. Nejužitečnějším hráčem Opavy byl ale Radek Kouřil (10 bodů, 7 doskoků, 3 asistence, val. 18), spolehlivě hrál až ve druhém poločase nastoupivší Martin Gniadek (9 bodů, 6 doskoků, 3 asistence, 3 zisky, val. 17).

Opava vede po dvou venkovních zápasech 2 - 0, což asi nečekal ani ten největší optimista. Nyní je ale třeba potvrdit úspěch z Brna na domácí palubovce. V Brně vytvořili opavští fanoušci svému týmu takřka domácí prostředí. Proto se očekává, že doma to bude "žluté peklo" zaplněné haly.

Opavské zápasy se hrají ve čtvrtek 27.4. a v pátek 28.4.2023, začátky jsou vždy v 18:00 hod. Přijďte naše kluky povzbudit!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.