28. 04. 2023

Ohlasy zápasu QF/3/23 Opava - Brno

Opava dostala ve čtvrtek tvrdý direkt a Brno snížilo na 2 - 1

Bezmála dva a půl tisíce diváků, včetně Ivana Trojana, sledovalo, jak Brno od začátku zápasu šlo tvrdě za svým cílem. Jeho vedení se brzy vyšplhalo na dvouciferné a přestože ve druhé čtvtině naši srovnali na 31:31, byla to jen naše labutí píseň. 

"Dnes musím pochválit naše hráče. Hráli jsme to, co jsme si řekli, zahráli výborně všichni cizinci. Byli jsme mnohem agresivnější než v utkáních v Brně. Jsme rádi, že jsme snížili náskok Opavy a zítra se pokusíme vyrovnat," pochvaloval si brněnský asistent Martin Vaněk.

"Důležité vítězství. Utkání jsme výborně začali, byli jsme lepší střelecky a dominovali jsme na doskoku. Myslím si, že jsme zahráli to, co po nás trenéři chtěli a projevilo se to na výsledku. Všichni hráči, kteří se na palubovce objevili, odvedli své," přidal k tomu brněnský křídelník Jakub Nečas.

"Brno na nás dnes vlétlo a získalo náskok, jehož stahování nám ubralo mnoho sil. Nevyužili jsme domácí prostředí, atmosféra více motivovala hosty. U nás se výrazně bodově projevil jen Jakub Šiřina a to je málo na tak silného soupeře. Vedeme stále dva jedna na utkání, ale dnes se naplno ukázala síla hostí. Brno vyhrálo zcela zaslouženě a tahalo po celé utkání za delší konec provazu. Zítra musíme přidat na agresivitě a využívat pozice, které jsme dnes přecházeli," uznal převahu soupeře Petr Czudek.

"Brno dnes hrálo velmi dobře. Nám se několikrát podařilo utkání téměř srovnat, ale v konci utkání se to projevilo na úbytku sil. V ohromné atmosféře jsme se ztráceli, naopak Brnu to vyhovovalo. V play-off je jedno jestli prohrajete o jeden nebo o třicet. Zítra se musíme zvednout a využít toho, že jsme doma před domácím publikem. Stále vedeme dva jedna," doplnil trenéra kapitán Kuba Šiřina.

Za Brnem jsme zaostávali prakticky ve všem. Dvojky (25/12 - 45/28) i trojky (36/16 - 26/11) šly za soupeřem, jen v šestkách jsme měli těsně navrch (37/31 - 23/18). Propadli jsme na doskoku (32 - 45), z čehož pramenily body z druhých šancí (7 - 18). Měli jsme méně zisků (6 - 11) a více ztrát (15 - 10), brněnská lavčka naší také vysoko přehrála (19 - 49), navíc nás soupeř trestal z rychlých protiútoků (9 - 18). Týmové koeficienty tak hovoří jasně: Opava 58, Brno 145.

Z jednotlivců zahrál svůj standart snad jen Jakub Šiřina s 26 body, 5 doskoky, 2 asistencemi a 8 získanými fauly (val. 26). Střelecky ho podpořili hlavně Radek Farský (12 bodů (ovšem trojky 9/0), 3 asistence) a Kuba Slavík (11 bodů, 2 doskoky).

Jak už bylo řečeno, dostali jsme "ťafku", stále ale vedeme 2 - 1. Ve čtvrtek žluté peklo uvařilo spíše nás, v pátek to může být naopak. Věřme, že fanoušci tentokrát náš tým postrčí k výhře.

Čtvrtfinále č. 4 BK Opava - Basket Brno se hraje v pátek 28.4.2023, začíná se opět v 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.