29. 04. 2023

Ohlasy zápasu QF/4/23 Opava - Brno

Před fantastickou kulisou naplněné haly si naši basketbalisté vybojovali tři čtvrtfinálové mečboly

Opava tentokrát začala lépe než ve čtvrtek a až na pár okamžiků v první čtvrtině nepustila Brno do vedení. Ve třetím dějství sice hosté stáhli náš patnáctibodový náskok na pouhé dva body, ale víc už jim opavští basketbalisté nepovolili a za "standing ovation" 2250 nadšených diváků dotáhli utkání k vítězství. 

"Gratuluji domácím k zaslouženému vítězství. My jsme dne nezopakovali včerejší výkon a vrátili jsme se ke hře, kterou jsme předváděli v Brně. Opava nám odskočila do dvouciferného náskoku, který jsme několikrát dotáhli. To dohánění náskoku však stojí strašně moc sil a ty nám v závěru chyběly. V pondělí série pokračuje a my se chceme do Opavy ještě vrátit," zhodnotil zápas brněnský asistent Martin Vaněk.

"Dostat 96 bodů, to se nedá venku vyhrát. Ano, dali jsme 91 bodů, ale pokud budeme bránit jako dnes, nemůžeme vyhrávat. Vracíme se do Brna, kde musíme předvést lepší výkon a příští středu se chceme ještě ukázat v Opavě," přidal Viktor Půlpán.

Petr Czudek mohl být spokojen. "Důležité vítězství. Dnes jsme do utkání vstoupili mnohem lépe než včera. Po vyrovnané první čtvrtině jsme odskočili do mírného náskoku, který jsme si udržovali po celé utkání. Hodně nám pomohlo, že Pointer nasbíral rychle čtyři fauly a nehrál. Opět přišla velká návštěva a diváci chtěli vidět vítězství, které jsme jim dali. Atmosféra byla neskutečná. Je to tři jedna a všichni víme, že poslední krok je ten nejtěžší. V pondělí jedeme do Brna pokusit se sérii ukončit," řekl opavský trenér.

Trenéra doplnil Radek Farský: "Dnes to bylo jiné utkání než včera, kdy jsme nepředvedli výkon hodný play-off. Dobře jsme se asi vyspali, dobře jsme zregenerovali a v podstatě celé utkání jsme vedli. Je to nádhera hrát před tak fantastickými diváky a vyhrát. Byli jsme lepší na doskoku a to je vždy základ úspěchu."

Opava měla tentokrát vynikající 75 % úspěšnost dvojek (28/21 - 37/20), trojky (25/10 - 28/12) a šestky (28/24 - 19/15) byly vyrovnané. Naši ovládli doskok 32 - 23, ale měli méně zisků (7 - 8) a více ztrát (16 - 10), po který nás soupeř trestal (10 - 20) stejně jako z rychlých protiútoků (8 - 21). Přesto týmové koeficienty hovořily jasně: Opava 120, Brno 86.

Z jednotlivců hrál opět prim MVP zápasu Jakub Šiřina (16 bodů (šestky 10/10), 4 doskoky, 4 asistence, 2 zisky, 9 získ. faulů, val. 24), tentokrát se k němu ale přidali i další. Kuba Mokráň měl konečnou bilanci 14 bodů, 8 doskoků a 2 asistence (val. 23), Jakub Slavík 13 bodů (dvojky 4/4, trojky 1/1, TH 2/2) a 8 doskoků (val. 20), Martin Gniadek 13 bodů, 6 doskoků a 3 asistence (val. 14), na 13 bodech skončil také Míra Kvapil.

Vedeme tedy 3 - 1 na zápasy a v pondělí pojedeme do Brna pokusit se udělat poslední krok do semifinále. V Brně se hraje 1.5.2023 již od 15:30 hod. 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.