24. 09. 2020

Ohlasy zápasu s Olomouckem

Opava pokračuje ve vítězné sérii a přesvědčivě zdolala Olomoucko. Co na to říkají aktéři zápasu?

Opava pokračuje ve vítězné sérii a přesvědčivě zdolala Olomoucko. Co na to říkají aktéři zápasu?

Trenér Predrag Benaček před zápasem sázel na agresivitu pod košem a pokrytí opavských "hvězd". Po utkání ale konstatoval: "Opava dnes byla lepší. Naši hráči se vydali ze všech sil v sobotu proti Nymburku a dnes síle Opavanů nestačili. Neubránili jsme Šiřinu a propadli na doskoku."

Ani křídelník Hanáků Lukáš Palyza nemohl být spokojen: "Nestačili jsme dnes v Opavě rychlostí a nestačili jsme na doskoku. Těžko hodnotit náš výkon, když jsme nebyli domácím soupeřem."

Spokojeností naopak zářil Petr Czudek: "S výkonem jsem velmi spokojený. Opět nás táhl Jakub Šiřina, ale přidali se i další hráči. Přeskákali jsme Olomoucko o 22 doskoků, to je slušné číslo. Velký kredit si vysloužil Honza Švandrlík, který ubránil Lukáše Palyzu a ještě přidal 14 vstřelených bodů."

"Upřímně řečeno, čekal jsem těžší zápas. Naštěstí nás opět tahal Šířa a ukázal, že je prostě top hráč, který umí tým strhnout. Přidali se další, takže super vítězství o třicet bodů a to se počítá. Důležité je, když se někomu tolik nedaří, že jsou tu jiní, kteří to vezmou na sebe. Mně to dneska nevyšlo, ale třeba Sláva zahrál výborný zápas, tuším i další tři byli dvouciferní, takže jsme to opět týmově zvládli," přidal Larry Jurečka. (celý rozhovor s ním si můžete přečíst zde)

Do statistik se opět velmi výrazně zapsal Kuba Šiřina, který k 32 bodům a 10 asistencím přidal i 4 doskoky a 8 získaných faulů (val.41). Double-double si připsal i Jakub Slavík (15 bodů, 10 doskoků, val. 20). V užitečnosti byl s hodnotou 25 ale na druhém místě Martin Gniadek se 17 body, 7 doskoky a 5 asistencemi. Jednu z klíčových rolí sehrál Honza Švandrlík, který skvěle bránil Lukáše Palyzu a přidal ještě 14 bodů a 7 doskoků.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.