29. 01. 2020

Olomoucko poraženo, Opava těžila z trojek

Poslední utkání základní části opavským basketbalistům vyšlo.

Poslední utkání základní části opavským basketbalistům vyšlo. Na domácí palubovce porazili Olomouckou 94:77, kdy jim neskutečně šla střelba trojek.

Trenér Petr Czudek neměl k dispozici kompletní tým. Zdravotní problémy nepustily do hry Kvapila, Gniadka a Bratčenkova, což jasně ukazovalo, že domácí nebudou mít sílu pod košem. Od první minut se dirigentské taktovky chopil Jakub Šiřina, který se hned na začátku blýskl třemi trojkami. Hanáky táhlo hlavně duo Palyza – Morgan. Po divoké první čtvrtině vedli Slezané 33:27

O osudu zápasu rozhodlo druhé dějství. Opava vylepšila obranu a ovládla doskok. Vedle Šiřiny se k dobrému výkonu rozehrál Švandrlík, který stejně jako kapitán Slezanů dal pět trojek. Olomoucko sice po přestávce dvacetibodový náskok trochu stáhlo, jenomže přišly těžké trojky Dragouna s Jurečkou a drama se nekonalo.

Ohlasy trenérů po utkání

BK Opava - BK Olomoucko 94:77 (33:27, 61:40, 77:62)

Body: Šiřina 28, Švandrlík17, Klečka 15, Jurečka 12, Bujnoch 11, Dragoun 6, Zbránek 5 - Palyza 30, Morgan 24, Josipović 9, Kouřil a Sehnal 5, Goga a Norwa 2. Rozhodčí: Hruša, Kurz, Kapaňa. TH: 25/17:16/14. Trojky: 17:9. Doskoky: 40:32. Fauly: 17:23. Fauly: 17:23. Diváci: 876.