21. 02. 2019

Opava 2010 si vede dobře

Naše mužské týmy A ani B ještě doma nějakou dobu neuvidíme. Jak si vede další opavský celek Basket Opava 2010?

Naše mužské týmy A ani B ještě doma nějakou dobu neuvidíme. Jak si vede další opavský celek Basket Opava 2010?

A-tým BK Opava má reprezentační přestávku, která po něj skončí 28.2.2018, kdy sehraje odložené utkání 1. kola nadstavby KNBL v Nymburce a doma bude hrát až 2.3. s Děčínem.

Prvoligová nadstavba má sice odehrána již 2 kola, ale naše rezerva do bojů ještě nezasáhla, oba její zápasy byly odloženy. Hrát by měla v pátek 22.2. na Vyšehradě a doma ji ale uvidíme až 10.3., kdy je na programu odložený zápas 1. kola skupiny play-out se Sokolem pražským.

Basketbalu chtivý divák tedy může v Opavě navštívit zápasy mládežnických týmů nebo se podívat na druholigové boje mužů, v nichž naše město reprezentuje tým Basket Opava 2010, v němž hrají hlavně hráči, kteří prošli prvním týmem nebo rezervou BK Opava. Jak si v nich tedy Opava 2010 vede?

Dá se říci, že na nováčka soutěže velice dobře. Po pomalejším začátku ovlivněném tím, že hrál většinu zápasů na palubovkách soupeřů, se celek rozjel, v posledních 11 zápasech získal 10 výher a v tabulce se s bilancí 12 - 6 vyšplhal až na 4. místo. Protože do skončení základní části chybí pouze 4 kola, mají nakročeno do play-off.

Tým střelecky táhnou hlavně Jiří Dihel, Viktor Cvek a Robert Dihel, neztratí se ani hráč opavské rezervy Dominik Janoš či bývalý nadějný opavský pivot Jan Suchánek. V týmu hrají spolu například bratři Jirka, Robert a Tomáš Dihelové či otec Ota a syn Ondřej Kuklové.

Basket Opava 2010 hraje své zápasy v již legendární hale na Mařádkové a vidět je můžete třeba tento víkend. V sobotu 23.2. hrají od 19:00 hod. se Šumperkem a v neděli od 11:15 hod. s regionálním rivalem z Krnova.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.