23. 03. 2022

Opava bere další výhru, USK ale zlobil

Domácí duel s pražskými Vysokoškoláky dopadl por opavské basketbalisty dobře. Pražené sice kousali ale Czudkův vyběr se otrávit nenechal a vyhrál 97:80.

První čtvrtina nabídla vyrovnaný basketbal. Sovy se v ní pokoušely o trhák, vytvořili si až pětibodový náskok. Po koši s faulem v podání Macháče vedli 18:13. Slezané se prosazovali střelbou z dálky, a to hlavně Klečka a Švandrlík. Závěr prvního poločasu už patřilo Czudkově výběru. Ti poslední dvě minuty odehráli skvěle a po první desetiminutovce vedli 25:20.

Ve druhém hracím období se Opavští rozjeli ještě více a brzy vedli o jedenáct bodů. Hosty se snažil nakopnout trojkou Štěrba. Favorita tento pokus ale nerozhodil. Markusson dal koš s faulem a bylo to 42:29. Opava si začala dělat na palubovce, co chtěla. Po trojce Slavíka vedla 47:29. V poločase svítil na ukazateli skóre stav 56:39.

Opava ve druhém poločase dál kralovala, držela si osmnácti bodový náskok, nicméně Pražané se dokázali přiblížit ještě na třináct bodů, a když dal Štěrba trojku, bylo to jen o jedenáct, a to nebylo vše, za chvíli to bylo jen o devět. Hosté opět ukázali, že jsou týmem, který se nevzdává

Ve čtvrté čtvrtině se dvě minuty čekalo na koš, trefil se až Mangas, jenž stáhl náskok Opavy na osm bodů. Úřadujícího vítěze Českého poháru držel v kritických chvílích Jurečka. Opavští se uklidnili a dokráčeli si pro výhru.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - USK Praha 97:80 (25:20, 56:39, 75:65)

Body: Markusson 19, Jurečka 19, Klečka 13, Slavík 10, Gniadek 9, Švandrlík 8, Zbránek 6, Kouřil 6, Šiřina 5, Kvapil 2 - Mangas 21, West 15, Macháč 11, Švec 8, Bátovský 7, Vlk 6, Štěrba 6, Fuxa 4, Petružela 2.

Rozhodčí: Vošahlík, Nejezchleb, Dombrovský. TH: 20/26:16/24. Trojky: 11:10. Doskoky: 43:29. Fauly: 23:22. Diváci: 728.