29. 04. 2019

Opava bojuje o prodloužení sezóny

Na naše basketbalisty čeká zápas "o všechno". Musí odvrátit první děčínský mečbol.

Je to důsledek toho, že ani třetí dobře rozehrané utkání na děčínské palubovce naši nedotáhli do vítězného konce a opět zápas ztratili v koncovce. Přitom si v průběhu první čtvrtiny vybojovali až patnáctibodový náskok, o který sice v druhém dějství přišli, ale do poslední čtvrtiny šli s vedením 70:65.

Domácí se dostali do jednobodového vedení až 5 minut před koncem, kdy také přišel další z klíčových okamžiků zápasu. Vyfauloval se totiž Martin Gniadek a Děčín hnaný plnou halou už vedení z rukou nepustil. Střelecký prapor domácích držel tentokrát Lukáš Feštr s 19 body, ale vůdčí postavou byl Tomáš Pomikálek (17 bodů, 11 doskoků).

V našem dresu byl nejlepším střelcem Filip Zbránek, který zaznamenal 16 bodů, velmi dobře zahrál také Rosťa Dragoun, který měl trojky 4/3. Na doskoku ale vládli "Válečníci", kteří nás přeskákali poměrem 40 - 28, měli i lepší úspěšnost střelby jak dvojek, tak i trojek.

Opava tak nevyhrála ani třetí čtvrtfinále v Děčíně a bude mít v úterním čtvrtfinále č. 6 "nůž na krku". Děčínští mají nyní psychickou výhodu a určitě se pokusí sérii ukončit.

"V úterý nás čeká další těžký zápas v bouřlivé atmosféře v Opavě. Pokusíme se co nejlépe připravit a odpracovat poctivých čtyřicet minut zápasu," řekl děčínský trenér Tomáš Grepl.

"Zápas od zápasu je to čím dál větší bitva. Oba týmy se navzájem velice dobře znají, a tak rozhodují ty úplně nejmenší detaily. Každý doskok, každý odražený míč. Rozhodně nejedeme do Opavy jen odehrát zápas, ale ukončit tuto čtvrtfinálovou sérii," přidává křídlo BK Děčín Filip Kroutil.

"Konečný výsledek z Děčína je pro nás krutý. Ale to se nedá nic dělat, je to dobývání zdejší tvrze a my uděláme vše proto, abychom se ještě do Děčína vrátili. Válečníci ze sebe mačkají všechno a měli opravdu výborné procento v trojkách. Soupeř má sice mečbol a je na koni, ale doufám, že se do Děčína vrátíme k sedmému zápasu a konečně zde uspějeme," nevzdává se Petr Czudek.

Naši hráči jsou ochotni nechat na palubovce tělo i duši a rozhodně chtějí ještě jednu dlouhou cestu do Děčína absolvovat. Spoléhat budou také na opavské publikum, které dokáže být tím důležitým šestým hráčem. Na čtvrtfinále č. 6 bude pro některé diváky zvýhodněné vstupné (podrobnosti zde).

Přijďte naše kluky do opavské haly v úterý povzbudit, vytvořte další "žluté peklo" a pomozte jim prodloužit letošní sezónu!

Čtvrtfinále č. 6 BK Opava - BK ARMEX Děčín začíná v úterý 30.4.2019 v tradičních 18:00 hod.