20. 01. 2020

Opava bude bojovat o Final 4 ČP

V neděli se konalo v Ústí nad Labem ASG a v úterý se Opava utká s domácí Slunetou ve čtvrtfinále Českého poháru mužů

V neděli se konalo v Ústí nad Labem ASG a v úterý se Opava utká s domácí Slunetou ve čtvrtfinále Českého poháru mužů.

Ač se podle osmifinálového pavouka mohlo zdát, že naším soupeřem ve čtvrtfinále budou Svitavy, je všechno jinak a v boji o Hyundai Final 4 nás čeká Sluneta Ústí nad Labem, navíc na své palubovce.

Oba týmy byly nasazeny přímo do 4. kola. "Pandy" si bez problémů poradily s vedoucím celkem skupiny A 2. ligy, kterými jsou Levharti Chomutov a po výhře 101:64 postoupily do čtvrtfinále. Obdobně na tom byla Opava, která si zastřílela na palubovce prvoligového celku SA Komfort Brno (140:52).

V dalších čtvrtfinálových dvojicích figurují Kolín a Nymburk, Svitavy s Pardubicemi, Olomoucko vyzve USK Praha. Vítězové těchto duelů postoupí do závěrečného turnaje, který se bude konat 14. a 15. února 2020 v Plzni.

Naši basketbalisté obhajují v poháru 2. místo z loňského pohárového ročníku a postup do Final 4 byl jedním z cílů této sezóny. Protože nechtějí nechat nic náhodě, pojedou na sever Čech již den předem. Tam se k nim připojí účastníci ASG Kuba Šiřina, Martin Gniadek a král trojkařů Luděk Jurečka.

Zápas čtvrtfinále Českého poháru mužů Sluneta Ústí nad Labem - BK Opava se koná ve Sportcentru Sluneta v úterý 21.1.2020, začátek je stanoven na 18:00 hod. a sledovat jej můžete zde .

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.