• BK Opava
  • Novinky
  • Opava byla statečná, držel ji Motyčka. Šťastnější byl nakonec Jindřichův Hradec

  02. 03. 2024

Opava byla statečná, držel ji Motyčka. Šťastnější byl nakonec Jindřichův Hradec

Opavští mladíci nepodali proti favoritovu vůbec špatný výkon. Jejich hra měla slušné parametry. Bohužel na vítězství to nakonec nestačilo. Jindřichův Hradec si nakonec ze slezské metropole odvezl vítězství. Naše béčko prohrálo 82:86.

„V prvním kole nadstavby jsme dostali v Jindřichově Hradci pořádnou lekci. Na velkého aspiranta na postup jsme tak poctivě připravovali,“ poznamenal trenér opavské rezervy Kryštof Vlček. „Připravovali jsme na rychlou a agresivní hru. Té se nám podařilo díky mladé základní pětce vyrovnat. Dobrý vstup do zápasu měl navrátilec Matouš Kurečka,“ pokračoval v zápasovém rozboru kouč domácího výběru.

Na přelomu druhé a třetí čtvrtiny vypadli Opavští na chvíli ze hry. „Přišla pětiminutovka, kdy se nám moc nedařilo. Jindřichův Hradec si vypracoval až desetibodový náskok," uvedl Vlček. Opava se ale nepoložila a čtvrtou čtvrtinu odstartovala úspěšnými trojkami Motyčky. „Pomalu jsme soupeřův náskok stahovali. Pět minut před koncem jsme vedli dokonce o tři body,“ podotkl Kryštof Vlček. Pak ale začal úřadovat hostující Kheil, který favoritovi vrátil vedení zpět. „Hrálo se až do posledních vteřin, nám se bohužel vyfaulovali klíčoví hráči a nakonec jsme prohráli. Kluci se ale za předvedenou hru rozhodně nemusí stydět,“ zakončil Kryštof Vlček.

 

BK Opava B - GBA LIONS Jindřichův Hradec 82:86 (24:27, 43:49, 60:66)

Body: Motyčka 17, Š. Kurečka 15, Pavelek 9, M. Kurečka 8, Henzl 7, Scholz 7, Štěpánek 7, E. Myšák 6, Lazecký 4, Kadaňka 2 - Kheil 23, Kábrt 21, Karasov 10, Valentíny 10, Linis 7, Navrátil 7, Jansa 5, Zvolánek 2, Plášil 1.

Rozhodčí: Karafiát, Komprs. TH: 29/20:36/22. Trojky: 4:10. Doskoky: 45:35. Fauly: 30:20. Diváci: 82.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.