• Novinky
  • Opava byla úspěšná i ve třetím zápase, porazila Olomoucko

30. 09. 2023

Opava byla úspěšná i ve třetím zápase, porazila Olomoucko

I ve třetím zápase sezony se opavští basketbalisté radovali z vítězství. Na Hané porazili domácí Olomoucko 88:77.

Czudkovi chlapci vstoupili do utkání velmi dobře. Nakonec ale dovolili soupeři se nadechnout a sobotní duel měl dramatickou zápletku.

Opava začala dobře, už v první čtvrtině si vytvořila desetibodový náskok. „Začali jsme dobře. V prvním poločase se dařilo hodně Šimonu Puršlovi,“ začal utkání rozebírat opavský trenér. Po dvaceti minutách vedli Slezané o šestnáct bodů. Jenomže přišel druhý poločas a všechno bylo jinak. „Bylo to podobné, jako s Ústím. V prvním poločase jsme si vytvořili náskok a ve druhém o něj přišli,“ začal o utkání vykládat opavský trenér Petr Czudek. „Soupeř neměl, co ztratit. Hrál odvážně, spadly mu tam těžké střely,“ pokračoval šéf opavské lavičky.

Z jasného zápasu se nakonec stalo drama. V kritických okamžicích podržel Opavské trojkou Jan Švandrlík. „Závěr jsme si zkušeností pohlídali. Pozitivem byl výkon obou pivotů. Trošku se trápíme s individuální formou. Zatím soupeře neválcujeme, tak jak bychom si představovali,“ uzavřel hodnocení Petr Czudek.

Redstone Olomoucko – BK Opava 77:88 (17:27, 32:48, 59:69)

Body: McBrayer 17, Shaver jr. 14, Škranc 12, Bailey 12, Žák 7, Tkadlec 3, Butz 3, Feštr 1 – Puršl 27, Pecháček 15, Švandrlík 10, Šiřina 9, Mokráň 6, Farský 6, Kvapil 6, Jurečka 6, Slavík 2, Kouřil 1.

Rozhodčí: Blahout, Nejezchleb, Ulrych. TH: 11/24:18/24. Trojky: 6:6. Doskoky: 36:44. Fauly: 23:22. Diváci: 146.