13. 04. 2016

Opava byla vteřinu od vítězství

Velká smůla potkala opavské basketbalisty v Pardubicích.

Velká smůla potkala opavské basketbalisty v Pardubicích. Dokázali vymazat šestnáctibodové vedení domácích, zlepšenou hrou si vypracovali až sedmibodový náskok, jenomže Autrey košem v poslední vteřině nasměroval oba týmy do prodloužení. V něm byla šťastnější Beksa.

Opava nevstoupila do zápasu vůbec dobře, dělala zbytečné ztráty, které Východočeši trestali. V jednu chvíli už Slezané prohrávali o šestnáct bodů, přesto se nepoložili. Hru oživil příchod Kryštofa Vlčka. Hosté zagresivnili obranu a hlavně začali těžit z útočného doskoku. V poločase byl rozdíl pětibodový.

Třetí čtvrtina vyšla opavskému týmu náramně. Vytvořil si v ním pětibodový náskok. Kryštof Vlček pokračoval ve svém dobrém výkonu. Pardubice působily nervózním dojmem. Do koncovky šli Opavští s náskokem, bohužel přišla trojka Kotase. Necelých šest vteřin před koncem vedli hosté o bod. Viktor Cvek šel na šestky, dal jednu. Domácí se zmocnili míče a Autrey vyrovnal.

V prodloužení prohrávala Opava o pět, přesto se dokázala do zápasu vrátit, bohužel poslední útok jí nevyšel a Pardubice mají první mečbol. „Ztratili jsme vyhraný zápas, což bolí,“ svěřil se  trenér Petr Czudek. „V prvním zápase jsme hráli nervózně, řekli jsme si, že musíme být vážnější. Bohužel vstup do zápasu nám nevyšel.  Ještě ve druhém čtvrtině jsme se dokázali zvýšenou bojovností do zápasu vrátit, prohrávali jsme jen o pět. Skvěle nám pak vyšla třetí čtvrtina, dát Pardubicím osmadvacet bodů za dese minut je dobrý výsledek. Dokázali jsme si, že na Pardubice umíme zahrát, věřím, že se tady ještě vrátíme,“ zakončil kouč BK Opava.

BK JIP Pardubice - BK Opava 93:91 po prodloužení (22:15, 39:34, 57:62, 83:83)

Body: Autrey 30, Panudla 15, Wall 14, Nečas a Škranc 9, Půlpán a Švrdlík 6, Kotas 4 - Gniadek 23, Blažek 18, Vlček 16, Šiřina 14, Lyčka 6, Jurečka 5, Dragoun, Zbránek, Kvapil a Kramný 2, Cvek 1. Rozhodčí: Kučera, Baloun, Vondráček. Chyby: 27:36. TH: 33/49:24/32. Dvojky: 18/45:23/38. Trojky: 8/24:7/31. Doskoky: 44:48. Pět chyb: 44. Wall, 45. Pandula - 42. Kvapil, 45. Cvek.