12. 12. 2021

Opava dobyla Folimanku

Druhá vítězná vlna pokračuje, po Brnu jsme zdolali i USK

Opava vyhrála první čtvrtinu, ale v té druhé si vzali vedení domácí hráči. Pro vývoj zápasu bylo rozhodující třetí dějství.
To jsme vyhráli 26:8 a naše vedení se dostalo až na 19 bodů na začátku poslední čtvrtiny. Pak ale přišel velký opavský
výpadek a domácí stahovali.

Za stavu 65:67 pro Opavu ale domácí Macháč neproměnil ani jeden trestný hod a to nastartovalo zmrtvýchvstání našeho týmu.
Poslední necelé 4 minuty jsme už nepovolili Sovám ani bod a dotáhli "pražský trip" do vítězného konce.

USK Praha - BK Opava 65:74 (16:22 36:35 44:61)

Body: West 14, Vyroubal 13, Kyzlink 9, Mangas 9, Štěrba 8, Švec 5, Vlk 3, Bátovský 2, Macháč 2 - Kouřil 20, Markusson 14,
Jurečka 11, Švandrlík 10, Šiřina 9, Klečka 4, Dragoun 2, Gniadek 2, Kvapil 2.

Rozhodčí: Matějek, Kapaňa, Vondráček. TH: 23/12 - 15/8. Trojky: 7 - 8. Doskoky: 41 - 52. Chyby: 16 - 19. Diváci: 684.