29. 03. 2017

Opava dostala od Nymburku stovku

Favorizovaný Nymburk si z Opavy odvezl podle očekávání vítězství. Nám sice vyšel vstup do zápasu, pak ale začal úřadovat Meier.

Favorizovaný Nymburk si z Opavy odvezl podle očekávání vítězství. Nám sice vyšel vstup do zápasu, pak ale začal úřadovat Meier a porážka byla na světě.

Slezané vstoupili do zápasu v oslabené sestavě. Chyběl dlouhodobě zraněný Kryštof Vlček, který laboruje s poraněným loktem, k němu přibyli Viktor Cvek, jehož trápí naražená klíční kost a také Filip Zbránek. „Filip má problémy se zády,“ vysvětlil masér Petr Kivorchian. A aby toho nebylo málo, v průběhu druhého poločasu musel odstoupit kapitán Jakub Šiřina. „Šířa dostal koňara,“ doplnil náš masér.

Samotný zápas nezačal pro nás vůbec špatně. První čtvrtinu jsme vyhráli, a to i díky tomu, že nám vycházela střelba. „Jenomže ve druhé části už nám to tolik nešlo. Nymburk se rozstřílel, dával hodně trojek, pomohly mu k tomu naše hloupé chyby. Dostat čtyřicet bodů za čtvrtinu je moc,“ kroutil hlavou opavský rozehrávač Radovan Kouřil.

Po přestávce se Opava nadechla k odporu. Dokázala se přiblížit na jeden bod, to ale bylo její maximum. Hosté zvolili kombinovanou obranu, jejich rychlé protiútoky byly smrticí, Slezané se nestačili vracet a nakonec dostali stovku. „Odešla nám střelba. Nebyli jsme schopni trefovat ani z volných pozic. Soupeř vyhrál zaslouženě,“ uzavřel Radovan Kouřil.

BK Opava – ČEZ Basketball Nymburk 82:103 (23:17, 48:57, 68:75)

Body: Dragoun, Kouřil po 12, Bujnoch, Jurečka po 11, Gniadek 10, Šiřina 9, Kvapil 8, Klečka 6, Blažek 3 – Meier 20, Lawrence 16, Hruban, Holt, Sant-Ross po 14, Benda 8, Welsch 6, Allen, Kříž po 4, Svoboda 3. Rozhodčí: Dolinek, Kurz, Holubek. Fauly: 18:17. TH: 13/15:10/14. Dvojky: 21/37:27/46. Trojky: 9/35:13/23. Doskoky: 35:31. Diváků: 847. Nejlepší hráč: Anthony Meier.