07. 05. 2017

Opava dřela, favorit rozhodl v závěru

Celá hala tleskala ve stoje opavským basketbalistům.

Celá hala tleskala ve stoje opavským basketbalistům. Ti sice s Nymburkem druhý domácí duel prohráli, ale jejich výkon rozhodně špatný nebyl.

Středočeši si rychle vypracovali osmibodové vedení, ale to jim dlouho nevydrželo. Opava bojovala, dřela o každý centimetr palubovky a brzy se do zápasu vrátila. Nakopala ji těžká trojka Kouřila. Bodová přetahovaná pokračovala až do čtvrté desetiminutovky. Ve třetí čtvrtině přišla pasáž, když domácí udělali bodovou šňůru a šli do vedení.

Favorit působil podrážděným dojmem. Nakonec ho vysvobodil trojkami Vojtěch Hruban. Díky němu si vzal Nymburk vedení zpět. Na Opavě bylo vidět, že v okleštěné sestavě jí začaly docházet síly.

„Prohráli jsme ze vztyčenou hlavou,“ podotkl Václav Bujnoch. „Do zápasu jsme dali všechno, ve čtvrté čtvrtině nám začaly docházet síly, ale i tak jsme Nymburk potrápili, musel hrát naplno až dokonce. Chtěli bychom poděkovat našim skvělým fanouškům. Byli našim šestým, sedmým hráčem,“ uzavřel opavský křídelník.

BK Opava – ČEZ Basketball Nymburk 66:79 (18:22, 34:40, 57:58)

Body: Kouřil a Šiřina po 14, Bujnoch 12, Kvapil 7, Zbránek a Blažek po 6, Cvek 3, Dragoun a Klečka po 2 – Hruban 21, Allen 15, Sant-Roos 13, Lawrence 12, Benda 11, Holt 5, Peterka 2. Rozhodčí: Vyklický, Dolínek, Baloun. Fauly: 24:17. TH: 6/8:15/17. Dvojky: 15/30:20/36. Trojky: 10/27:8/32. Doskoky: 25:39. Diváci: 1834. Nejlepší hráč: Vojtěch Hruban.