16. 12. 2015

Opava dřela, na Hanáky to nestačilo

Po prvním poločase to vypadalo nadějně, bohužel druhý už opavským basketbalistům podle představ nevyšel. Nakonec se z vítězství radoval Prostějov.

První poločas středečního utkání basketbalové Kooperativa NBL se musel líbit. Jak Opava, tak Prostějov mysleli hlavně na útok. První čtvrtina byla z toho pohledu hodně divoká. Domácí si v ní udržovali mírné vedení. Ve druhé desetiminutovce ofenzivní festival pokračoval. Diváci si na nudu rozhodně stěžovat nemohli. „Divákům se musely úvodní dvě čtvrtiny líbit, na pohled se  hrál pěkný basket,“ chválil Petr Czudek. „Velice aktivní byl Kryštof, jen mě mrzí, že v obraně jsme některé věci řešili špatně, hlavně s fauly jsme nepracovali, tak jak měli,“ zlobil se náš trenér.

„První poločas byl o hodně bodech. V obraně jsme trochu nestíhali. Velké problémy nám dělal Šiřina s Vlčkem. Neuměli jsme se porvat s jejich nájezdy,“ podotkl hostující stratég Zbyněk Choleva. „I tři trojky Gniadka byly moc,“ poznamenal kdysi kouč Nového Jičína.

Ve druhém poločase už tak ofenzivní manévry k vidění nebyly. Hanáci v jednu chvíli utekli na osm bodů, ovšem necelé dvě minuty  před koncem to bylo po trojce Šiřiny jen o body  dva. Bohužel to bylo vše. Další útoky již Opava nedotáhla a vítězství si odvezl Prostějov. „Jsem rád, že jsme vyhráli, byla to ale velká dřina,“ svěřil se Zbyněk Choleva. „Neměli jsme útočný doskok, Prostějov hrál chytře, na nás se lepila i smůla. Klukům ale snahu upřít nemohu,“ zakončil Petr Czudek.

BK Opava – Ariete Prostějov 74:82 (29:26, 49:47, 59:66)

Body: Šiřina 20, Gniadek 15, Vlček 14, Kvapil 8, Jurečka 7, Cvek 6, Dragoun 4 – Palyza 23, Šteffel, Roseboro po 15, Marko 13, Slezák 8, Dokoupil 5, Kouřil 2, Tomanec 1. Rozhodčí: Paulík, Kurz, Jedlička. Fauly: 20:19. TH: 9/14:17/19. Dvojky: 16/35:19/36. Trojky: 11/29:9/18. Doskoky: 21:36. 5 chyb: 40. Gniadek. Diváků: 863. Nejlepší hráč Lukáš Palyza.