08. 02. 2023

Opava dřela, na výhru to ale nestačilo

Zajímavý basketbal se hrál ve středu v Opavě. Slezané v prvním poločase Nymburk dokonale zaskočili. Druhý poločas už ale patřil Středočechům. Domácím došly síly a hosté zvítězili 91:77.

Nymburk se hned v úvodu pokoušel o trhák. Díky Watsnovi vedl 9:4. Pak ale dal trojku Šiřina, Slavík proměnil nájezd a když opavský kapitán proměnil dvě šestky, Slezané poprvé vedli. Středočechy v této pasáži zápasu držel trojkami Kříž. Díky němu vedli hosté 15:13. Na druhé straně srovnával ze šestek Slavík. Pak ukázal krásnou práci Šiřina, když dal trojku s faulem. Škoda jen, že šestku neproměnil – 18:15. Tři mnuty před prvním klaksonem dal trojku Váňa. Na druhé straně odpověděl stejným pokusem Šiřina. A opavská čtyřiadvacítka řádila dál. Po dvou šestkách vedli Slezané 27:23.

Opavští byli v laufu. Po trojce Mičky málem spadla hala. Ve druhé čtvrtině zapsal trojku Kříž. Za Opavské odpověděl nájezdem Kouřil, který se bohužel zranil. Nymburk opět udeřil z perimetru Křížem – 36:31. Za dalších par okamžiků to bylo už jen o koš. Trefil se Watston. Za Opavu dal trojku Šiřina a bylo to o pět bodů – 40:35. Kapitán Slezanů byl k neudržení. Proměněným nájezdem zvyšoval na 44:37. Opava hrála výborně, další úder z trojkové čáry obstaral Švandrlík. V poločase vedli Opavští 54:44.

Hned v úvodu druhého poločasu byly k vidění dvě trojky, a to v podání Gniadka a Kříže. Nicméně úřadující mistr začal opavský náskok stahovat. Po ztrátě Jurečky to bylo už pouze o čtyři body. Po trojce Tůmy svítil na ukazateli skóre stav 65:64. Benda vzápětí poslal svůj tým do vedení – 65:66. Opavským úplně odešla střelba, naopak Nymburští po trojce Bendy vedli už o deset bodů a vítězství si už vzít nenechali.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava – ERA Basketball Nymburk 77:91 (32:24, 54:44, 65:68)

Body: Šiřina 31, Gniadek 14, Slavík 8, Kvapil 6, Švandrlík 5, Farský 4, Jurečka 4, Mička 3, Kouřil 2 - Kříž 18, Palyza 14, Watson 10, Boeheim 9, Benda 9, Kovář 8, Sehnal 7, Váňa 6, Lockett 5, Tůma 5.

Rozhodčí: Hruša, Pokorný, Linhart. TH: 27/31:17/20. Trojky: 8/33:16/37. Doskoky: 32:38. Fauly: 22:24. Diváci: 1330.