• Novinky
  • Opava dřela, na výhru to ale v šesté odvetě nestačilo

20. 05. 2023

Opava dřela, na výhru to ale v šesté odvetě nestačilo

Šestý semifinálový zápas play-off se stal kořistí Nymburku. Středočeši chytli začátek, trefovali se z dálky, a to rozhodlo. Favorit vyhrál 89:77.

Utkání začalo faulem Gniadka na Watsona. Ten proměnil obě šestky a favorit vedl. Na druhé straně srovnával z trestných hodů Zbránek. Středočeši dali během čtyř minut tři trojky. To Opavě to z dálky nepadalo. Netrefili se Švandrlík a po něm ani Šiřina. Za stavu 4:10 si došel pro koš s faulem Slavík. Nymburk ale utekl až na devítibodový rozdíl. Úřadující mistr byl v laufu, po trojce Palyzy vedl 23:9. První trojku na domácí straně trefil v 8. minutě Farský.

Nymburk si i ve druhé čtvrtině udržoval dvouciferné vedení. Opavský tým se neskutečně trápil při střelbě z dálky. Ve 14. minutě selhal Křiž při šestkách, nicméně na druhé straně se neprosadil zpod koše Švanrdlík. Nymburk vzápětí trefil trojku Tůmou.

Nymburk trefil trojku i hned na začátku druhého poločasu, a to Lockettem. Opavský tým dokázal zareagovat šestkami Mokráně – 40:52. Ve 26. minutě hala ožila. Šiřina si došel pro koš s faulem a bylo to o deset. Po trestných hodech Šiřiny to bylo 53:60. Škoda jen, že Opavě další dva útoky nevyšly.

Trojku naděje vstřelil v úvodu čtvrtého hracího období Kouřil. Jenomže o pár chvilek později ho napodobil Boeheim. Opava vzápětí zapsala díky Šiřinovi čtyři body a trenér Sokolovský si vzal time. Domácí se dostali do laufu, Mokráň snížil trojkou na rozdíl jediného bodu. Středočeši si v kritickém momentu pomohli trojkou a zápas vyhráli.

O finalistovi se rozhodne v pondělí na palubovce Nymburka.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - ERA Basketball Nymburk 77:89 (22:33, 35:49, 56:63)

Body: Šiřina 19, Mokráň 12, Zbránek 11, Kouřil 11, Farský 8, Gniadek 8, Slavík 6, Švandrlík 2 - Lockett 21, Palyza 17, Sehnal 13, Křž 11, Boehaim 6, Kovář 6, Tůma 5, Autrey 4, Benda 4, Watson 2.

Rozhodčí: Hruša, Vošahlík, Pokorný. TH: 31/35:23/33. Dvojky: 17/35:15/27. Trojky: 4/23:12/27. Doskoky: 37:33. Fauly: 26:27. Diváci: 3062.