19. 12. 2023

Opava dřela, nakonec nešťastně prohrála

Opava dřela, na vítězství to ale nestačilo. Na domácí palubovce prohrála v prodloužení s řeckým Patrasem 97:100. Nutno říci, že Slezané odvedli velmi dobrý výkon.

Výborně vstoupili do utkání opavští basketbalisté. Do hry dali velkou energii. Skóre otevřel trojkou Slavík. O pár chvilek doskočil balon Mokráň – 5:0. Patras odpověděl Reynoldsem. Byli to ale Opavští, kdo hýřil aktivitou. Slezané vedli 13:5. Cowan snižoval trojkou. Ovšem z dálky se trefil i Šiřina. Jenomže stačila chvilka a bylo to jen o bod. Dvakrát zakončil zpod koše Coffey – 18:17. Po ztrátě Kouřila poslal řecký tým do vedení Cowan. Po první desetiminutovce drželi domácí sympatický stav 24:25.

V úvodu druhé čtvrtiny zapsal Patras dvě trojky v řadě. Z dálky se prosadil o pár chvilek i Šiřina a bylo to o čtyři body. Opavští se rvali o každý míč. Velké problémy jim ale dělal Cowan, který měl po 15 minutách na kontě 16 bodů. Na opavské straně byl dost vidět Mokráň. A pozor, necelé čtyři minuty před poločasem srovnával na 42:42 trojkou Šiřina. A to nebylo vše. Opavští se dokonce dostali do vedení. To ale dlouho nevydrželo. Nicméně v poločase to bylo 51:52 a jen škoda, že Townes selhal při šestkách.

Druhý poločas načal třemi body Cowen, Opava dokázala srovnat. Po Gniadkově koši s faulem svítil na ukazateli skóre stav 58:60. Zajímavá bitva pokračovala. Mokráň vybojoval balon a Šiřina trojkou přiblížil Opavské na jeden bod. Townes šestkami dokonce svůj tým poslal do vedení. A když dal Šiřina trojku s klaksonem, hala málem spadla.

Ve čtvrté čtvrtině se hosté pokusili o trhák. Jurečka ale srovnával na 81:81. Na řadu přišla dramatická koncovka. V ní sahali Opavští po vítězství. Townes ale proměnil dvě šestky ze tří. Nakonec se šlo do prodloužení, v něm šťastně vyhrál Patras.

BK Opava v Promitheas Patras | Gameday 6 | Highlights | #BasketballCL 2023-24

BK Opava – Promitheas Patras 97:100 po prodloužení (24:25, 51:52, 77:76, 91:91)

Body: Šiřina 24, Townes 19, Mokráň 14, Pecháček 14, Slavík 9, Kouřil 7, Švandrlík 7, Gniadek 5, Jurečka 3 – Cowan 30, Coffey 25, Reynolds 16, Koniaris 13, Stephens 10, Jones 6.

Rozhodčí: Marques, Attard, Manuel. TH: 39/33:22/12. Trojky: 10:14. Doskoky: 45:40. Fauly: 22:26. Diváci: 1 680.